Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Plastyka 5 Podręcznik wieloletni Szkoła podstawowa

Stopczyk Stanisław Krzysztof

Plastyka 5 Podręcznik wieloletni Szkoła podstawowa

13,40

 

Znane i lubiane podręczniki do plastyki autorstwa znakomitego dydaktyka Stanisława K. Stopczyka są już klasyką, a ich wyróżniającą cechą jest atrakcyjna i wyjątkowo bogata szata graficzna.

Podręcznik Plastyka do klasy 5 rozszerza i pogłębia zagadnienia plastyczne dotyczące barw i kompozycji, wprowadza nową problematykę związaną z rzeźbą i architekturą.

Czytelny podział podręcznika:
każdy rozdział stanowi jednostkę lekcyjną,
przed działami umieszczono spis zagadnień i umiejętności,
pytania i polecenia po każdym rozdziale zachęcają do aktywności i ułatwiają zapamiętywanie materiału,
na końcu podręcznika znajduje się indeks pojęć plastycznych, który pomaga zapamiętać ważne terminy.

Nowe zagadnienia oraz terminy plastyczne są tu wyjaśnione prostym, gawędziarskim językiem i pokazane na przykładzie dzieł profesjonalnych artystów. Liczne duże i barwne reprodukcje ukazują warsztat artysty od kuchni, a ćwiczenia, które wprowadzają w praktyce podane zagadnienia, inspirują dzieci do własnej twórczości i zachęcają do eksperymentów plastycznych. Dodatkowe lekcje z zakresu dziejów sztuki, umieszczone na osobnych kartach i ujęte w formę mozaiki ilustracji z niewielkim tekstem, rozbudzają zainteresowanie przedmiotem.

Podręcznik został wpisany do wykazu podręczników MEN dopuszczonych do użytku szkolnego, przeznaczonych do kształcenia ogólnego, dostosowanych do wieloletniego użytku.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-021-5533-8

Liczba stron: 68

Format: 205x260mm

Cena detaliczna: 13,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...