Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Plastyka Podręcznik Zakres podstawowy Liceum i technikum

Anita Przybyszewska-Pietrasiak

Plastyka Podręcznik Zakres podstawowy Liceum i technikum

45,40

 

Podręcznik Plastyka 1 został przygotowany dla uczniów klasy liceów 1 ogólnokształcących i techników. Podręcznik pozwala zrealizować zakres podstawowy podstawy programowej.

Autorka podręcznika przede wszystkim skupiła się wyposażeniu młodzieży w kluczowe umiejętności z zakresu analizy
i interpretacji wizualnych tekstów kultury. Podręcznik umożliwia obcowanie z kulturą i jej rozumienie. Zaproponowana szata graficzna rozwija wrażliwość estetyczną, a propozycje zadań i ćwiczeń warsztatowych – twórcze myślenie. Każdy, kto podczas nauki lub poza nią, skorzysta z zaproponowanych w podręczniku treści, otrzyma podstawową wiedzę o sztuce i jej formach, syntetyczne wiadomości na temat dzieł sztuki od prehistorii do nowoczesności oraz informacje o twórczości lokalnej i znaczenia współczesnych wydarzeń kulturalnych.


Podręcznik do plastyki, dla klasy 1, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się
z 5 rozdziałów:
Kontakt z dziełem sztuki
Konteksty dzieł sztuki
Sztuka lokalnego środowiska
Instytucje zajmujące się upowszechnianiem kultury i sztuki
Współczesne awangardy artystyczne

Operon
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-787-9955-9

Liczba stron: 130

Format: 20.0x28.0cm

Cena detaliczna: 54,60 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...