Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Plaża tajemnic

Rafał Witek

Plaża tajemnic

13,30

 

I miejsce w konkursie Wydawnictwa Znak na książkę dziecięcą
Ciepła, napisana z wielkim poczuciem humoru opowieść o przygodach ośmioletniej dziewczynki o imieniu Dzidzia, jej rodziny i przyjaciół na przełomie roku szkolnego i wakacji. Zwyczajne zdarzenia: zakupy w centrum handlowym, klasowa wycieczka do parku, pobyt u dziadków nad morzem oraz elementy magiczne: tajemniczy horoskop w gazecie, osobliwe Wierszyki dla niegrzecznych dzieci, które pojawiają się niespodziewanie w torbie z zakupami, zagadkowa opiekunka z dzieciństwa i uporczywy, intrygujący sen splatają się w spójną historię o bogatym, płynnym stylu. Wykreowany świat i jego bohaterka są sympatyczni i oryginalni, tytułową Dzidzię śmiało można porównać do słynnego Mikołajka. Elementy magii i tajemnicy podnoszą walor tej mądrej, ciepłej książki.
Głosy jurorów:
„Praca jest po prostu rewelacyjna. Bardzo chętnie wrócę do lektury tego tytułu.”Agnieszka Pelc, przedstawicielka jury młodych jurorów
„Ta książka jest zdecydowanie najlepsza z tych, które przeczytałem. Dzidzia ma charakterek i jest normalnym dzieckiem.” Mikołaj Makłowicz, przedstawiciel młodych jurorów
„To pełna przewrotnego humoru opowieść o budzeniu się wyobraźni, o przyjaźni i tęsknocie za dzieciństwem. Świetne wierszyki wplecione w narrację.” Maria Makuch, jury dorosłe

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2004-10-04

ISBN: 83-240-0488-2

Ilustracje Małgorzata Pasicka

Opracowanie graficzne
Przemysław Dębowski

Liczba stron: 128

Znak

Format: 144 × 205 mm

Cena detaliczna: 19,00 zł

Dodatek: Wiersze dla niegrzecznych dzieci

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...