Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Płytki umysł Jak internet wpływa na nasz mózg

Nicholas Carr

Płytki umysł Jak internet wpływa na nasz mózg

7.2

(489 ocen) wspólnie z

39,90

 

Po co myśleć, skoro mamy internet?

Wraz z ogólnym rozwojem społecznym, doświadczamy czegoś w rodzaju odwrócenia intelektualnej ewolucji naszego gatunku. Znów powracamy do czasów, gdy człowiek był zbieraczem, gromadził i kolekcjonował rzeczy najpotrzebniejsze do przetrwania. Jednak w XXI wieku staliśmy się zbieraczami „owoców” elektronicznego świata informacji.

Internet dokonał czegoś, co nie udało się wcześniej żadnemu innemu medium, wkroczył do naszego świata z hukiem i kompletnie go przewartościował. Sposoby naszego myślenia i działania uległy kompletnym zmianom, problemy z tworzeniem dłuższych form wypowiedzi, z koncentracją i przyswajaniem wiedzy nie są dziełem przypadku.

Czy narzędzie, które miało z założenia nam służyć, przejęło nad nami władzę?
Książka wzbudziła w USA ogromną sensację i zażartą dyskusję, w której udział nadal biorą znani i cenieni publicyści i wydawcy. Jego wywód to coś więcej niż analiza socjologiczna, to intelektualna uczta, pełna wartościowych przemyśleń i frapujących anegdot. Bez względu na stopień twojej wiedzy i zainteresowania tematyką sieci, warto dowiedzieć się w jaki sposób Internet oddziałuje na Twój mózg i w jaki sposób może zmienić Twoją przyszłość!

Nominacja do nagrody Pulitzera 2011
Nominacja do nagrody literackiej PEN Center USA 2011
Międzynarodowy bestseller przetłumaczony na ponad dwadzieścia języków!

OnePress
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-246-4138-3

Liczba stron: 280

Format: 140x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Spotkanie z autorem książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Klaudia Zając

"Płytki umysł.Jak internet wpływa na nasz mózg?"

Fascynująca podróż od naskalnych malowideł do współczesnego Arial Black :) Książka ukazuje potęgę internetu, dozwalanie na coraz śmielszą ingerencję w nasze życie, a zwłaszcza na sposób naszego myślenia. Wiele ciekawych badań, ciekawostek i mnóstwo wartościowej treści. Polecam mocno!
Krystyna

Świetna!

Autor w naprawdę imponujący sposób ujawnia nasze uzależnienie od ineternetu. Mam wrażenie, że postęp cywilizacyjny zatacza koło. To, co było ogromnym osięgnięciem technologicznym, staje się przyczynkiem do naszej powolnej reewolucji... Bardzo dobra pozycja!
Sabina Drożdż

Płytki umysł

Książka otwiera szeroko oczy. W genialny sposób pokazuje, jak internet, krok po kroku, niepozornie spłyca nasze myślenie, pamięć, zdolności kognitywne. Nie używamy już naszej kreatywności. Odruchowo sprawdzamy w internecie wszystko, zamiast najpierw ruszyć półkulami. Łamigłówka, krzyżówka, zagadka? Po co główkować! Włączę internet! Polecam gorąco lekturę :)

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...