Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Po drugiej stronie

Katarzyna Ryrych

Po drugiej stronie

29,90

 

Epidemie, zarazy, choroby, na które początkowo brak skutecznych lekarstw towarzyszą nam od zarania dziejów. Im z kolei towarzyszy lęk, poczucie zagrożenia, izolacja i zakazy. I w tym przypadku współczesna rzeczywistość pandemiczna wcale nie różniła się od tej z przeszłości…
Dla nastoletniej Luli, tak jak dla wielu jej rówieśników, początek pandemii oznaczał przymusową izolację. Miejscem najbezpieczniejszym wydawał się dom jej ciotki, do którego trafiła w momencie największego zagrożenia.
To stara chałupa położona na skraju lasu, w której życie toczy się w kuchni ze starym piecem, poranki pachną świeżo wypieczonym chlebem, sieci komórkowe tracą zasięg, a drewniane okiennice chronią jego mieszkańców przed wszelkimi zagrożeniami. Nieopodal znajduje się niewielka wioska. To miejsce, w którym na pozór nie dzieje się nic i ludzie, którzy je zamieszkują zaczynają z czasem budzić w dziewczynie dziwny niepokój. Wkrótce okazuje się, że ta wręcz idylliczna okolica pełna jest pytań bez odpowiedzi, kłamstw, mrocznych tajemnic, niepokojących zjawisk i historii mrożących krew w żyłach. Lula nawet nie przypuszcza, kogo może tam spotkać i co może wydarzyć się na skraju lasu, pośrodku niczego…
„Po drugiej stronie” Katarzyny Ryrych to porywająca i pełna tajemnic powieść dla nastolatków, w której stykają się ze sobą dwie skrajne rzeczywistości – racjonalna współczesność oraz przeszłość, pełna przesądów, mitów, nadprzyrodzonych osobliwości i niewyjaśnionych legend.

Srebrny Las
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-678-6106-9

Liczba stron: 128

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...