Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Po drugiej stronie lustra jak być ubraną, a nie przebraną

Agata Dominik

Po drugiej stronie lustra jak być ubraną, a nie przebraną

5.0

(8 ocen) wspólnie z

44,90

 

Agata Dominik zna rzeczywistość polskich kobiet – pełne szafy, pusty portfel i wieczny dylemat – w co się ubrać? Jej książka jest przewodnikiem po świecie sylwetek, fasonów, kolorów i zakupów. Autorka krok po kroku pokazuje, jak wyglądać świetnie, nie wydając przy tym fortuny. Robi porządek najpierw w głowie, a dopiero potem w szafie. Cała wiedza przekazana jest lekkim językiem, często z humorem i przekonaniem: Nie musisz mieć tony ubrań, które nie powiedzą o tobie nic, wystarczy kilka klasycznych, gustownych rzeczy, które wyślą komunikat: jestem piękna i czuję się dobrze we własnej skórze!
Autorka zachęca do poszukiwania własnego, niepowtarzalnego stylu, który nie ma nic wspólnego z modą, a już na pewno nie wiąże się z zasobnością portfela. Podkreśla też, że na wygląd składa się nie tylko ubiór, ale też sposób, w jaki dbamy o siebie i myślimy o sobie. W książce znajdziemy także wypowiedzi ekspertów, którzy pomogą czytelniczkom odnaleźć się w świecie kosmetologii, optyki, braffitingu, dietetyki czy sportu. Eksperci-praktycy inspirują do jeszcze bardziej świadomego wejrzenia w głąb siebie.
To, co odróżnia tę książkę od innych, to świadomość, że kobieta może poczuć się dobrze we własnej skórze bez poddawania się spektakularnym metamorfozom, często niezgodnym z ich charakterem czy temperamentem. Autorka przekonuje: Pamiętaj, piękno nie jest do kupienia. Piękno jest w tobie. Wydobądź je, a następnie podkreśl ubiorem, fryzurą, starannym makijażem. Ale przede wszystkim bądź sobą. Bądź ubrana, a nie przebrana!

Agata Dominik – osobista stylistka (personal shopper). Od lat prowadzi indywidualne konsultacje modowe, szkolenia dla firm dotyczące dress codu oraz warsztaty z zakresu stylizacji i wizerunku. Autorka stylizacji do modowych sesji zdjęciowych. Współpracowała z Dorotą Williams, Mają Sablewską, Zosią Ślotałą. Stale współpracuje z projektantką Natashą Pavluchenko. Jej motto brzmi: Moda jest dla nas, a nie my dla mody. W myśl tej maksymy, to ubiór ma pasować do naszego charakteru, zawodu, nastroju czy figury, a nie odwrotnie. Agata Dominik w swojej pracy często obserwuje przemiany kobiet, które po przewietrzeniu szafy zaczynają wreszcie wierzyć w siebie i swoje możliwości. Zachęca do poszukiwania własnego stylu i zabawy z modą, radzi, jak robić to z głową.

Agata Dominik (…) otwiera nie tylko szafy, ale przede wszystkim otwiera innych na ich własne piękno i uczy je wydobywać. Ta książka to doskonały przewodnik dla kobiet, które chcą świadomie używać uniwersalnego kodu, jakim jest ubiór, chcą poczuć się pięknie we własnej skórze. Polecam!
Natasha Pavluchenko, Projektantka mody
Agata potrafi nie tylko dobrać strój do kobiety, ale też sprawić, że będzie on uzupełnieniem i podkreśleniem jej osobowości i temperamentu. Nie zmienia niczego na siłę, niczego nie wmawia, ale potrafi subtelnie i z pełnym profesjonalizmem przekonać, w jaki sposób ubranie może stać się mocną stroną kobiety. (…) Ogromnie się cieszę, że w końcu zrealizowała swoje marzenie o napisaniu książki, to idealna lektura dla każdej kobiety.
Elżbieta Jeznach, Redaktor naczelna Magazynu Businesswoman&life

Bernardinum
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-782-3534-7

Liczba stron: 224

Format: 160x215mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...