Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Po tamtej stronie

Alfred Kubin

Po tamtej stronie

7.4

(167 ocen) wspólnie z

22,40

 

Wznowienie legendarnej powieści Alfreda Kubina. Kubin, jeden z najsłynniejszych twórców symbolizmu, prekursor surrealizmu, zasłynął jako twórca rysunków i grafik pokazujących świat pełen grozy i infernalnych wizji.
Po tamtej stronie autorstwa geniusza, którego przypadek opisał w Schizofrenii Antoni Kępiński, odsłania mroczne strony umysłu malarza. Jego wyobraźnia, napiętnowana chorobą psychiczną, w diaboliczny sposób ożyła na kartach książki, tworząc świat daleki od rzeczywistego. Bohater powieści pewnego dnia otrzymuje osobliwe zaproszenie do tajemniczej krainy, do Państwa Snu, rządzonego przez jego dawnego przyjaciela. W tym świecie nikt nigdy nie widział słońca, logika zdarzeń odbiega od racjonalnego myślenia, a mieszkańcom śnią się dziwaczne sny. „Historia monachijskiego rysownika, który (...) udaje się do Państwa Snu, by przeżyć tam najbardziej niezwykłe doświadczenia, jest w istocie nie tyle utopią czy też antyutopią napisaną w przeczuciu grozy nadchodzącego właśnie XX stulecia, ile zapisem wewnętrznej podróży Kubina do granic poznania. Podobnie jak w swojej autobiografii autor mierzy się w tej powieści z najważniejszym ludzkim pytaniem o sens świata.
Z Posłowia Pawła Huellego

Znak
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2008-02-13

ISBN: 978-83-240-0910-7

Opracowanie graficzne
Marta Blachura

Liczba stron: 280

Znak

Format: 132 x 205 mm

Cena detaliczna: 32,00 zł

Tłumaczenie: Anna M. Linke

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...