Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Po tamtej stronie śmierć

Maria Nurowska

Po tamtej stronie śmierć

6.6

(411 ocen) wspólnie z

29,90

 

Jedna z najbardziej poruszających książek w dorobku Marii Nurowskiej.
Magda ma trzydzieści lat, za sobą nieudane małżeństwo, którego owocem jest kilkuletnia Ania. W opiece nad córką pomaga jej matka. Pewnego dnia po powrocie z pracy Magda dowiaduje się, że kobieta została odwieziona do szpitala, lecz gdy dociera na miejsce, Irena już nie żyje. Tak zaczyna się historia, w której w ciągu trzech dni Magda usiłuje stawić czoła wspomnieniom. Poczucie winy z powodu nieobecności w ostatnich chwilach życia matki nie daje jej spokoju, Magda za wszelką cenę stara się oddalić moment ostatecznej rozłąki, prowadzi z matką być może najszczerszą rozmowę, jaką kiedykolwiek odbyły. W przeżyciach i przemyśleniach Magdy można odnaleźć konflikty, dylematy i sprzeczne emocje nieodzownie wpisane w ludzką egzystencję.
Po tamtej stronie śmierć to przejmujący opis złożonej relacji między dorosłą już córką a matką, relacji, w której miłość nie wyklucza nienawiści, a złość – absolutnej wierności. To także wzruszająca, intymna opowieść o okrucieństwie śmierci, która zawsze odbiera możliwość przeprowadzania tej ostatniej, najistotniejszej rozmowy.
Po tamtej stronie śmierć – druga powieść w dorobku Marii Nurowskiej, wydana po raz pierwszy w 1977 roku – po latach zyskuje nowe życie.

W.A.B.
Liczba stron: 208

W.A.B.

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...