Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Po tamtej stronie

Sylwester Przybyło

Po tamtej stronie

18,44

 

Borys, imigrant z Polski, nie znalazł w Kanadzie upragnionego raju. Z dala od rodziny i przyjaciół postanawia pożegnać kończący się rok samotnie w stylowej kawiarence na Starym Mieście zasypanego śniegiem Montrealu. Spotyka tam urodziwą i tajemniczą Indiankę. Po wielu kuflach piwa, wychodząc z kawiarenki, wpada pod nadjeżdżający samochód. Budzi się w nieznanej mu krainie. Spotyka tam Indiankę z montrealskiej kawiarni, która oprowadza go po trzech odmiennych światach.
Podróż po tamtej stronie życia kończy sie przebudzeniem w szpitalu, na sali intensywnej terapii. Po wyjściu ze szpitala Borys postanawia odszukać Indiankę. Chce dowiedzieć się, czy kobieta istniała naprawdę, czy też była tylko wytworem jego wyobraźni. Dylemat jej istnienia jest dla Borysa powodem jego rozterek i ciągłego poszukiwania jej w realnej rzeczywistości… Miłość rzeczywista czy miłość urojona?
Sylwester Przybyło mieszka na stałe w Kanadzie. W Polsce ukończył studia na wydziale matematycznym, a następnie pracował w Instytucie Matematyki AGH. W Kanadzie pracuje jako nauczyciel matematyki.
Jego debiutem literackim jest tomik poezji Générations wydany we Francji, który pod tytułem Pokolenia jest dostępny również w Polsce. W Kanadzie ukazał sie tomik poezji Neufragé, a w Polsce tomik poezji erotycznej Dla niej oraz powieść z wątkiem biograficznym Nielegalna młodość. Sylwester Przybyło jest również autorem trzech książek dla dzieci: Legendy Indian Ameryki Północnej, Baśnie świata oraz Stworzenie świata.

Bookplan.pl
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-948-0358-2

Liczba stron: 116

Format: 12.0x19.0cm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...