Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pociąg do Tybetu

Maja Wolny

Pociąg do Tybetu

7.1

(153 ocen) wspólnie z

24,19

 

Alexandra David-Néel, zakochana w filozofii Dalekiego Wschodu, jako pierwsza Europejka dotarła na początku XX wieku do Tybetu. To właśnie ta postać zainspirowała Maję Wolny do odbycia swej niezwykłej przygody.

Tropem byłej podróżniczki autorka przemierzyła dziesięć tysięcy kilometrów, dwa kontynenty, pięć przejść granicznych i osiem stref czasowych. Stworzyła w ten sposób współczesny obraz tej wyjątkowej krainy, który następnie przelała na strony swojej wyjątkowej książki.

Maja Wolny dotarła Koleją Transsyberyjską, Transmongolską i Tybetańską na Dach Świata – do Lhasy. W międzyczasie zwiedziła Syberię, bezkresne stepy Mongolii i zatłoczone Chiny.

Autorka podzieliła się również trudnościami, z jakimi przyszło jej się zmierzyć, wspomina chociażby omdlenia i brak tchu towarzyszące wspinaczce na wysokość 5000 m n.p.m. 

Mando
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-1797-9

Liczba stron: 256

Mando

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Spotkanie z autorką

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Ewelina Pilecka

Polecam serdecznie

Maja Wolny to kobieta nie do podrobienia. Jej pasja i determinacją są niesamowite, ponadto posiada niesamowitą wiedzę, którą skrupulatnie przekazuje podczas kolejnych etapów podróży. Autorka w swej książce dzieli się również doświadczeniami z już odbytych wycieczek, dzięki czemu lektura ubogaca w wiele ciekawostek z całego świata, nie tylko Tybetu. Warto również wspomnieć o przepięknej szacie graficznej tej książki, obfitującej w mnóstwo fotografii podkręcających podróżniczą atmosferę. Ta książka jest cudowna, pragnę ją serdecznie polecić.

 

Anna Majewska

rewelacja

By zakochać się w książce Pani Wolny nie trzeba być zawziętym podróżnikiem. Ba! By odwiedzić Tybet, zahaczyć o Syberię, Chiny i przemierzyć niezwykle malowniczą Mongolię nie trzeba nawet wstawać z łóżka. Wszystko to za sprawą ogrmonej szczegółowości z jaką autorka przedstwiała nam swoją podróż, uzupełniając ją swoimi bieżącymi notatkami. Nie obyło się bez sytuacji kryzysowych, gdzie podróżniczka musiała zmagać się z wieloma niedogodnościami nie tylko klimatycznymi, fizycznymi, ale i z własną psychiką. Podróżniczka nie złamała się jednak stawiła czoła wszystkim przeciwnościom, by w końcu po pokonaniu dziesięciu tysięcy kilometrów dotrzeć do celu. Maja Wolny bardzo mi zaimponowała, to fantastyczna kobieta, która napisała świetną książkę o jednej ze swoich wypraw.
Dominika Mijas

Niesamowita motywacja

Kłaniam się w pas tej kobiecie, przyznaje, że sama nigdy nie odważyłabym się na tak odważny krok. Na pewno zanim przeczytałam tę książkę... Teraz wiem, że nie zdobędę świata leżąc na kanapie, autorka stała się moją ogromną motywacją, motorkiem do działania. Chciałabym doświadczyć czegoś więcej w swoim życiu, a dzięki Pani Mai wiem, że mój lęk to tylko stan umysłu. Nie ma rzeczy niemożliwych. Cudownie było wraz z nią przeżywać niezwykłe emocje towarzyszące tej podróży, jednak poczuć coś takiego na własnej skórze, to by było coś! Trzymajcie za mnie kciuki, a autorce życzę jeszcze nie jednej tak owocnej wyprawy!

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...