Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pociąg w nieznane

Adam Nasielski

Pociąg w nieznane

7.0

(2 oceny) wspólnie z

35,60

 

Polska, rok 1935. Grupa pasażerów wykupuje podróż „pociągiem w nieznane” – bez wiadomości, do jakiego celu jadą. Ma być to niespodzianka. Po drodze pociąg gubi część wagonów. Przy lokomotywie, oprócz maszynisty zostaje Nard, tajemniczy Septimus, Olga, a oprócz nich „anglik”, „hochsztapler” i „cwaniak w meloniku”. Niedługo potem pociąg zatrzymuje się z powodu uszkodzonych torów. Czy to przypadek czy ktoś celowo uszkodził tory? Jakie będą dalsze przygody pasażerów pociągu?

Fragment książki:
Posiedzenie trwa i głos ma szef sztabu, komandor--porucznik, Leonard Borowiecki, Nardem zwany. Czuje się w swobodnym obowiązku zreferować sytuację i ustalić, że tak delikatnie powiem, stan faktyczny tragedii. A zatem: dnia siedemnastego lipca roku Pańskiego tysiąc dziewięćset trzydziestego piątego wyruszył z dworca centralnego w Warszawie pociąg, złożony z przeszło dziesięciu wagonów, zorganizowany przez biuro podróży jako „pociąg w nieznane”, to jest z nieznanym pasażerom celem podróży. Dwa dni nudziliśmy się znakomicie w barze i na dancingu, w wagonie radiowym i filmowym, aż dziś wieczorem, stwierdziłem przed chwilą, że ni mniej ni więcej, tylko zgubiliśmy resztę pociągu – to znaczy pociąg został, a my pędzimy przyczepieni do lokomotywy i tendru. Uwaga, panie starszy – tendru.

Ciekawe Miejsca
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-654-9974-5

Liczba stron: 196

Format: 120x195mm

Cena detaliczna: 35,60 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...