Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Poczet polskich świętych i błogosławionych

Praca zbiorowa

Poczet polskich świętych i błogosławionych

29,99

 

Na kartach polskiej historii, tradycji i kultury niezwykle istotną rolę odegrały te osoby, których dziś określamy zaszczytnym mianem świętych i błogosławionych. Są to osoby, które Kościół katolicki podaje nam jako wzór do naśladowania. Niezwykle istotnym w wychowaniu nowych pokoleń jest przedstawić im odpowiednie wzorce i ideały, którymi powinny kierować się w życiu. Dlatego też w Państwa ręce oddajemy kolejną publikację wpisująca się w serię wydawniczą „Poczet...”, która pomaga dzieciom nie tylko na sprawne poruszanie się w meandrach polskiej historii, ale także przedstawia osoby, których życie i dorobek twórczy mogą stanowić wzór do naśladowania. Po publikacjach, w których przedstawiliśmy polskich władców (królów i książąt) oraz polskich patriotów, przyszedł czas na przybliżenie dzieciom polskich świętych i błogosławionych.
Publikacja „Poczet polskich świętych i błogosławionych dla dzieci” otwiera przed dziećmi niezwykły świat wartości i ideałów, którymi w życiu kierowały się przedstawione w książce osoby. Pokazuje, że „świętość to normalność”, a święci to zwykli ludzie, nie zaś niedościgniony ideał, który jest nie do osiągnięcia dla każdego z nas. W książce autorzy starali się ukazać dzieciom nie tylko system wartości, którym kierowały się osoby uznane przez Kościół katolicki za świętych i błogosławionych, ale także pokazać, że świętość dostępna jest dla wszystkich.
Lista polskich świętych i błogosławionych jest długa, zaś autorzy książki dokonali wyboru osób tak, aby dać dzieciom pełny obraz od początków polskiej państwowości aż do czasów nam współczesnych. Dzieci będą mogły przeczytać o takich polskich świętych i błogosławionych jak m.in. św. Wojciech, św. Stanisław, św. Jadwiga Królowa, bł. Honorat Koźmiński, bł. Karolina Kózkówna, św. s. Faustyna Kowalska, św. Maksymilian Maria Kolbe czy też św. Jan Paweł II.
Po przeczytaniu książki dzieci będą mogły sprawdzić zdobytą wiedzę. Publikacja została wzbogacona o quiz historyczny. Pytania zostały dopasowane do percepcji dzieci, pobudzają ich ciekawość i inspirują do samodzielnego zdobywania wiedzy.
Najlepiej uczy się poprzez zabawę, dlatego do książki dołączyliśmy podobizny polskich świętych i błogosławionych, które dzieci będą mogły pokolorować.

Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-807-7066-9

Liczba stron: 96

Format: 28.5x20.5cm

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...