Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Poczucie własnej wartości Droga do rozwoju

Dorota Gromnicka

Poczucie własnej wartości Droga do rozwoju

7.0

(2 oceny) wspólnie z

39,90

 

Dorota Gromnicka, doświadczona psycholog i terapeutka, przedstawia poczucie własnej wartości jako bardzo istotne w osiąganiu dojrzałości, tworzeniu dobrych relacji, radzeniu sobie z kryzysami. Pomaga ono funkcjonować na co dzień, wspiera w ważnych momentach życia, w kluczowych decyzjach, ochrania, motywuje, umożliwia dawanie i przyjmowanie miłości oraz dobra.

Część teoretyczna książki pozwala zrozumieć, na czym polega proces budowania własnej wartości, i odkryć najlepszy sposób porozumienia ze sobą i z innymi. Część praktyczną książki stanowią ćwiczenia, dzięki którym czytelnik dowie się, jak postrzega samego siebie, co robić, żeby czuć się ze sobą lepiej, na co zwracać uwagę, jak zmienić sposób myślenia na konstruktywne oraz zaakceptować siebie. Część ostatnia przedstawia różne drogi rozwoju poczucia własnej wartości na przykładach z życia innych osób.

Wierzę, że każdy z nas ma w sobie siłę, by usłyszeć siebie, stać się wolnym i zmieniać swoje życie na lepsze.

Dorota Gromnicka

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?

uczy, jak rozpoznać u siebie objawy niskiej samooceny i odróżnić je od innych stanów
zawiera propozycję osobistego warsztatu, który pozwoli ci krok po kroku odbudować poczucie własnej wartości
prezentuje konkretne narzędzia, techniki i ćwiczenia pomocne w akceptacji siebie, asertywnej odmowie i dokonywaniu wyborów w zgodzie ze sobą
pomaga lepiej poznać siebie i zrozumieć, jaki wpływ miały wychowanie, kultura i temperament na sposób realizacji siebie oraz jak wykorzystać te elementy do rozwoju zdrowego poczucia własnej wartości

Edgard
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-664-0459-5

Liczba stron: 248

Format: 14.8x21.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...