Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pod górę Trening dla biegaczy i skiturowców.

Johnston Scott

Pod górę Trening dla biegaczy i skiturowców.

8.3

(40 ocen) wspólnie z

37,63

 

Pod górę to najlepsze kompendium dla biegaczy górskich i skialpinistów, jakie jest w tej chwili dostępne na rynku wydawniczym. Doskonały podręcznik dla sportowców, pragnących poprawić wyniki w sportach górskich, mogą napisać wyłącznie ludzie, których doświadczenie w szybkim poruszaniu się pod górę jest równie duże, jak wiedza o tym, co nauka mówi o funkcjonowaniu ludzkiego ciała. A Steve House i Scott Johnston nieraz udowodnili już swoje kompetencje w obu tych obszarach. Wspierani przez jednego z najwybitniejszych sportowców wytrzymałościowych naszych czasów Kíliana Jorneta oraz wielu innych znakomitych zawodników, wyjaśniają w przystępny sposób zarówno złożoność treningu w sportach górskich, jak i jego specyfikę. Ta książka to coś więcej niż tylko rzetelna wiedza, dzięki której każdy może nauczyć się efektywniej trenować i osiągnąć najwyższą formę – to także wspaniałe źródło motywacji, odkrywające przed czytelnikiem fascynujący świat górskich sportów wytrzymałościowych. W książce znajdziesz m.in.: – szczegółowe informacje na temat fizjologicznych podstaw treningu wytrzymałościowego, – praktyczną wiedzę dotyczącą metodologii treningu wytrzymałościowego, – skuteczne sposoby grupowania poszczególnych elementów planu treningowego, – informacje o prawidłowym sposobie przechodzenia od budowania wydolności tlenowej do osiągania założonego poziomu wytrzymałości tempowej, – przykłady gotowych planów treningowych oraz sugestie dotyczące sporządzania własnego zindywidualizowanego programu.

Galaktyka
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-757-9772-5

Tytuł oryginalny: Training for the uphill athlete.

Liczba stron: 448

Format: 16.5x24.0cm

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...