Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pod słońcem

Julia Fiedorczuk

Pod słońcem

7.2

(228 ocen) wspólnie z

30,19

 

Nowa powieść autorki nominowanej do Nagrody Literackiej „Nike”! Skomplikowane losy ludzi w powojennej Polsce. Nowe spojrzenie na najnowszą historię.

„Pamięć (...) jest żywa i płynie przez nas jak ukryta podziemna rzeka, żeby wybić na powierzchnię znienacka, kiedy człowiek wcale się tego nie spodziewa”.

„Pod słońcem” to poruszająca saga o ludziach, którym przyszło żyć w trudnych czasach. Zmuszeni do dopasowania się do zmian, a jednocześnie mierzący się z przeszłością. To, co odrzucone, zawsze wraca…

Głównymi bohaterami są Misza i Miłka. W centrum tej opowieści znajdują się losy ich niełatwego małżeństwa oraz życiowa droga, którą musieli przejść. Za sprawą wspomnień bohaterów, czytelnik podróżuje w czasie- do okresu przedwojennego i strasznych epizodów wojennych, oraz w przestrzeni – spod Białegostoku do Warszawy, a nawet za Ural. Pamięć ożywia ważne postacie z przeszłości: ojca Miszy, Zofię, nauczyciela Franciszka, Mariannę Zającową i Jurka Bułka.

Przekonajcie się, to naprawdę fantastyczna książka!

Literackie
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-080-7012-3

Liczba stron: 352

Literackie

Format: 143x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Autorka opowiada o procesie twórczym

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Grażyna Kopania

Wyśmienita

Czy czegoś mi brakowało? Zdecydowanie nie. Przyznam, że był jeden moment, w którym gdzieś się zagubiłam. Prawdopodobnie wynikało to z mojej chwilowej nieuwagi, bo po chwili wszystko skleiło się spójną całość. Jeżeli zależy Ci na czytaniu dobrej literatury- trafiłeś doskonale. "Pod słońcem" na pewno spełni Twoje oczekiwania. 
Agnieszka Majewska

Bardzo dobra

Bardzo wysoki poziom. Mogłabym rzec, że książka jest wręcz majestatyczna. Mogłaby się bez precedensu stać lekturą szkolną. Mam nadzieję, że właśnie ona uzupełni lekcje polskiego. Uważam, że powinniśmy doceniać naszych pisarzy. Podobnie jak Pani Tokarczuk, Julia Fiedorczuk powinna zostać zauważona. Nie możemy chować tak wysoko jakościowej lektury gdzies po kątach. Polecam i zachęcam do zakupu. 
Najlepsza pod słońcem

Polecam

Książka, która na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Są pewne tytuły, które poruszają najbardziej wrażliwą strefę człowieka i to właśnie "Pod słońcem" należy do tej grupy. Książka wzrusza i przedstawia obraz powojennej Polski, w której nie było nic co mogłoby zachwycać czy być doskonałe. Zawsze czegoś brakowało, zawsze czegoś było za mało. Jak dla mnie to niesamowita książka. Idealnie sprawdzi się na prezent dla osób o wysokiej wrażliwości. 

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...