Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Podręcznik tajnych operacji II wojny światowej

Hart Stephen

Podręcznik tajnych operacji II wojny światowej

5.3

(9 ocen) wspólnie z

19,90

 

Podręcznik tajnych operacji II wojny światowej pozwala wejść w głąb mrocznego, podziemnego świata tajnych agentów, w którym spotykamy ludzi niezwykłej odwagi, ale również odnajdujemy dziwne gadżety techniczne, podziwiamy zdumiewające umiejętności specjalistyczne, nowatorskie metody szkolenia, a także przejawy ludzkiej pomysłowości i sprytu.
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, Czytelniku, w jaki sposób można umieścić w klamrze paska w pełni sprawny pistolet? Albo w jaki sposób agent mógł uciec z celi więziennej, używając jedynie pustych puszek po sardynkach? Czy wiesz, co sabotażysta mógł dodać do cementu, aby spowodować kruszenie się betonowych elementów umocnień? A w jaki sposób agent mógł obezwładnić czujnego, uzbrojonego wartownika i zabić go gołymi rękami?
Książka ta odpowie na te i wiele innych pytań. Przedstawia też podstawowe techniki stosowane w śmiercionośnym zawodzie tajnego agenta oraz opisuje najważniejsze akcje, w których wykorzystywano te umiejętności. Bada założenia strategiczne, organizację, taktykę, metody działania, umiejętności, szkolenie, uzbrojenie i wyposażenie, sprzęt łączności, operacje, akcje i działania wywiadowcze, które stanowiły podstawę tej zaciekłej walki na śmierć i życie.
Polskie wydanie zostało uzupełnione o opisy polskich akcji partyzanckich okresu II wojny światowej, zarówno na terenach kraju, jak i całej Europy, oraz biogramy wybitnych postaci podziemia.

Vesper
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-773-1160-8

Liczba stron: 324

Format: 12.6x17.9

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...