Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Podróżniczka

Alexandra Bracken

Podróżniczka

7.2

(290 ocen) wspólnie z

36,90

 

Została osierocona przez swój czas. Jej przyszłość przestała istnieć.
Etta Spencer marzyła o karierze skrzypaczki, lecz los miał dla niej inne plany. Zmuszona, by tułać się po najróżniejszych krajach i epokach, cierpiąc z powodu rozłąki z ukochanym Nicholasem, poszukuje tajemniczego astrolabium, które jest najpotężniejszym artefaktem podróżników. Tylko ono pozwoli jej odnaleźć i ocalić tych, których kocha.
Szalona podróż po egzotycznych miejscach, spiski, ciągła walka z czasem, nieoczekiwane sojusze i zdrady. Oto, co czeka na was w ostatnim tomie serii.
Kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem? Czy stawką za uratowanie świata okaże się miłość?

Proza Bracken jest ambitna i wyszukana.
- Sarah J. Maas, autorka bestsellerowych serii Dwór cierni i róż i Szklany tron
Podróżniczka to prawdziwy wehikuł czasu!
- Victoria Aveyard, autorka bestsellerowej serii Czerwona Królowa
Podróże w czasie, szalone tempo, zwroty akcji i bohaterowie, których nie da się nie kochać – Podróżniczka wciąga od pierwszych stron. Nie spodziewałam się, że ta seria tak mnie porwie. Gorąco polecam!
- Paulina Kaleta, Reading My Love
Przygotujcie się na jeszcze więcej podróży w czasie, zapierających dech scenerii, a przede wszystkim akcji, która trzyma w napięciu do samego końca. Jeśli zakończenie pierwszego tomu wywołało u was rozpacz, finał historii Etty i Nicka na pewno was usatysfakcjonuje!
- Marta Korytkowska, Bibliofilem być
Etta była pasażerką, nieprzygotowaną na samotne wędrówki. W końcu przejmuje stery i jako podróżniczka pokazuje czytelnikowi nowe miejsca, nowe czasy, nowe wątki i nowych bohaterów. Jej perypetie porywają, a zakończenie tej historii jest perfekcyjne.
- Natalia Patorska, Na Tropie Kultury
Bracken imponowała mi swoją historyczną wiedzą już w Pasażerce, ale dopiero czytając Podróżniczkę, miałam ochotę zapaść się pod ziemię ze wstydu. Jeśli lubicie być zaskakiwani na każdym kroku, musicie sięgnąć po tę serię.
- Kinga Maszota, KiniaBook
Bracken porusza kwestię postrzegania kobiet, osób homoseksualnych i przedstawicieli innych ras w różnych miejscach na świecie i różnych epokach, od Kartaginy okresu wojen punickich przez carską Rosję u progu rewolucji po współczesną Amerykę. Ci, którzy dotąd z zapartym tchem śledzili losy Etty i Nicholasa, nie będą w stanie się oderwać od tej książki aż do bombowego finału!
- Booklist
Wiedza historyczna Bracken jest imponująca. Jej proza zachwyca!
- School Library Journal
Fragment książki - Podróżniczka issuu.com/wydawnictwosqn/docs/podrozniczka_issuu

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-812-9142-2

Tytuł oryginalny: The Wayfarer

Liczba stron: 496

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...