Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Podstawy rachunkowości Wykład

Irena Olchowicz

Podstawy rachunkowości Wykład

6.3

(6 ocen) wspólnie z

48,47

 

Ósme wydanie Podstaw rachunkowości obejmuje treść zaktualizowaną. Zmiany zostały spowodowane nowelizacją ustawy o rachunkowości w 2015 r. Nowelizacja krajowego prawa bilansowego pozostaje w ścisłym związku ze zmianami dyrektyw unijnych, które miały miejsce w 2013 r., oraz z akceptowanymi przez Unię Europejską treściami Międzynarodowych Standardów Rachunkowości.

Podręcznik w sposób jasny i przejrzysty przedstawia zagadnienia związane z podstawami rachunkowości. Objaśnia zasady i reguły prowadzenia ksiąg rachunkowych – począwszy od sposobu ewidencji operacji gospodarczych (od tych najprostszych do bardziej skomplikowanych) aż do sporządzania sprawozdań finansowych (bilansu i rachunku zysków i strat).

W drugiej i trzeciej części tej publikacji następuje rozwinięcie i uszczegółowienie omawianych problemów uzupełnione o przykłady i schematy księgowe, by czytelnik lepiej zrozumiał rozwiązania wynikające z krajowego prawa o rachunkowości oraz dyrektyw unijnych i międzynarodowych standardów rachunkowości.

Publikacja obejmuje materiał niezbędny zwłaszcza na początkowym etapie nauki rachunkowości. Dlatego książka jest kierowana do grona osób rozpoczynających naukę, jak również do osób, które swoją wiedzę z omawianych zagadnień chcą pogłębić, uporządkować i zaktualizować. Podręcznik polecany jest szczególnie słuchaczom szkół wyższych o profilu ekonomicznym, a także innych kierunków studiów, które w programach mają rachunkowość. Jest ona także adresowana do praktyków gospodarczych: prawników, informatyków, analityków finansowych czy pracowników organów skarbowych.

Uzupełnieniem podręcznika jest tom 2 Podstawy rachunkowości. Zbiór zadań z rozwiązaniami.

Difin
Oprawa miękka

Wydanie: czwarte

ISBN: 978-83-808-5008-8

Liczba stron: 374

Format: 15.9x23.0

Cena detaliczna: 56,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...