Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Podsystem niemilitarny w przygotowaniach obronnych Rzeczypospolitej Polskiej

Ścibiorek Zbigniew

Podsystem niemilitarny w przygotowaniach obronnych Rzeczypospolitej Polskiej

63,00

 

W ostatnich czasach obserwujemy coraz większe zainteresowanie kwestiami bezpieczeństwa. Problematyka ta przestaje być domeną resortów mundurowych, a w coraz większym zakresie staje się swego rodzaju powinnością wszystkich obywateli. W tej sytuacji z dużym skupieniem zapoznałem się z kolejną propozycją wydawniczą z zakresu obronności w odniesieniu do naszego państwa. Fakt ten napawa optymizmem, bowiem potencjalnym od-biorcom dedykowane są podstawy do naukowego rozwiązywania złożonych problemów dotyczących funkcjonowania podsystemu niemilitarnego w przygotowaniach obronnych RP.
Autorzy prezentowanego opracowania, głównie nauczyciele akademiccy Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, mocno podkreślają, że obecnie kwestie bezpieczeństwa są bardzo złożone. W pełni identyfikuję się nie tylko z tą tezą. Zmieniają się także warunki funkcjonowania i realizacji zadań przez instytucje odpowiedzialne za kwestie dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień z zakresu obrony. Problematyka ta jest coraz bardziej złożona, co nie pozostaje bez wpływu na proces dowodzenia (zarządzania), na to wszystko, co prowadzi do osiągnięcia wysokiej efektywności działania (realizacji zadań), oraz na możliwości funkcjonujących systemów. Niejednokrotnie dotychczasowe metody działania (rozwiązywania problemów) nie są do zaakceptowania we współczesnych czasach i warunkach. Do rozwiązywania aktualnych problemów bezpieczeństwa nieodzowna jest określona wiedza i umiejętności z zakresu organizowania i prowadzenia badań naukowych. (...)
Wyrażam przekonanie, że książka – napisana językiem bardzo komunikatywnym – spotka się zainteresowaniem nauczycieli akademickich i studentów, zwłaszcza kierunków kształcenia traktujących o bezpieczeństwie i obronności. Zawiera bowiem istotne kwestie dotyczące zarówno funkcjonowania systemu obrony naszej Ojczyzny, jak i naukowej eksploracji tych zjawisk. To doskonały materiał dedykowany przedstawicielom organów władzy, administracji rządowej i samorządowej, a także wszystkim instytucjom odpowiedzialnym i (lub) partycypującym w realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem – jedną z najważniejszych potrzeb egzystencjalnych każdego człowieka. Zapewne będzie także interesującym opracowaniem, po które dość często sięgać będą przedstawiciele służb mundurowych.

Adam Marszałek
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-801-9805-0

Liczba stron: 494

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 63,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...