Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Podwodne asy Pacyfiku 1941-1945 Patrole najsłynniejszych dowódców okrętów podwodnych U.S. Navy

Kasperski Tadeusz

Podwodne asy Pacyfiku 1941-1945 Patrole najsłynniejszych dowódców okrętów podwodnych U.S. Navy

7.3

(7 ocen) wspólnie z

99,99

 

Nowa książka Tadeusza Kasperskiego przedstawia barwną historię służby bojowej 25 najskuteczniejszych amerykańskich okrętów walczących na Pacyfiku podczas II wojny światowej. Osobno i szczegółowo przedstawione są cztery największe sukcesy amerykańskich podwodniaków: zatopienie japońskich wielkich lotniskowców floty Taiho i Shokaku, pancernika Kongo i największego lotniskowca II wojny światowej – Shinano.
Autor przybliża czytelnikom postacie najlepszych podwodniaków U.S. Navy, a także całe tło wojny podwodnej na Pacyfiku, specyfikę działań na tym teatrze wojny i wszelkie problemy z tym związane. Grupa prezentowanych 25 okrętów stanowiła zaledwie 10% amerykańskich sił podwodnych, a zatopiła aż 468 potwierdzonych obecnie japońskich pełnomorskich jednostek wojennych i handlowych. To łącznie aż jedna trzecia spośród wszystkich zatopionych przez okręty podwodne japońskich okrętów i statków podczas wojny na Pacyfiku. Zaletą książki jest odkrycie przez autora znacznej liczby amerykańskich sukcesów, które niedługo po zakończeniu wojny nie były jeszcze znane i wykazywane w oficjalnym spisie, a odkryte zostały wiele lat później.

TADEUSZ KASPERSKI (ur. w 1972 r. w Świdnicy Śląskiej), historyk, pisarz marynista, autor kilkudziesięciu artykułów w krajowych pismach specjalistycznych, m.in. „Odkrywca”, „Okręty”, „Morze, Statki i Okręty”, „Morza i Okręty”, aktualnie pisze artykuły do miesięcznika „Morze”.
Często opisuje historię służby okrętów Polskiej Marynarki Wojennej oraz jednostek wojennych innych bander walczących podczas II wojny światowej. Chętnie przedstawia również historię wielu ciekawych, wyjątkowo ważnych operacji i bitew morskich toczonych podczas wojny, zwłaszcza na akwenach Atlantyku i Pacyfiku. Ukazuje postacie wybitnych dowódców, zasłużonych w służbie na morzu oficerów i marynarzy, a także lotników morskich.
Wraz z Mariuszem Borowiakiem napisał książki: „Uwaga: Zatopić U-Boota! Akcje bojowe polskich okrętów i lotnictwa na morzu 1939-1945”, „Polska Marynarka Wojenna na Morzu Śródziemnym 1940-1944” oraz „U-Booty typu IX. Oceaniczna broń podwodna Hitlera”. Wszystkie ukazały się w Wydawnictwie Napoleon V (2016-2018).

Napoleon V
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2019-01-16

ISBN: 978-83-788-9859-7

Liczba stron: 260

Format: 215x305mm

Cena detaliczna: 99,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...