Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Podział majątku wspólnego z rozliczeniem praw spółkowych i kredytów frankowych.

Podział majątku wspólnego z rozliczeniem praw spółkowych i kredytów frankowych.

165,47

 


Książka jako jedyna w sposób kompleksowy przedstawia od strony praktycznej problematykę podziału majątku po upadku każdego rodzaju związku: małżeństwa, konkubinatu, a także związku jednopłciowego. Nie jest to więc komentarz do Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, lecz w sprawach o podział majątku wspólnego – przepisy są zatem omawiane tylko w zakresie potrzebnym do rozstrzygnięcia konkretnych problemów.

Celem opracowania jest praktyczna pomoc w dokonywaniu podziału majątku, w tym z zaciągniętymi przez byłych małżonków czy partnerów kredytami frankowymi zabezpieczonymi hipoteką lub nabytymi udziałami w spółkach osobowych czy kapitałowych. Omówiono także dorobek judykatury oraz poglądy doktryny w omawianej dziedzinie.

Publikacja zawiera wzory pism dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony www.podzial-majatku-malzonkow-wzory.wolterskluwer.pl po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Wzory można modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Opracowanie jest przeznaczone przede wszystkim dla praktyków: sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, komorników, asystentów sędziów oraz aplikantów wszystkich zawodów prawniczych. Zainteresuje również analityków bankowych i specjalistów do spraw nieruchomości zabezpieczonych hipotecznie.

Wolters Kluwer
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8246-768-0

Liczba stron: 316

Cena detaliczna: 179,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...