Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pogodni nihiliści. Jak przestać szukać we wszystkim sensu i wreszcie poczuć ulgę

Wendy Syfret

Pogodni nihiliści. Jak przestać szukać we wszystkim sensu i wreszcie poczuć ulgę

6.4

(89 ocen) wspólnie z

9,90

 

MANIFEST PRZECIW POGONI ZA SENSEM ŻYCIA

Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?


Jeśli wciąż szukasz odpowiedzi na te pytania, mam dla ciebie złą wiadomość: nic nie znaczymy, zmierzamy donikąd. Wszystko jest bez sensu. I to jest okej. Co więcej – to właśnie pustka może przynieść ci upragniony spokój i ukojenie.

Dołącz do pogodnych nihilistów i wreszcie poczuj ulgę!


„Pogodny nihilizm polega na postrzeganiu siebie jako nieistotnego trybika we wszechświecie – i to faktycznie działa”.
Evening Standard

Pogodni nihiliści – fragment książki


Ostatnimi laty poszukiwanie sensu czy znaczeń – niegdyś zajęcie wykonywane indywidualnie – awansowało do roli działań rynkowych. Dzisiaj obietnica znalezienia sensu tudzież samo jego poszukiwanie są nieodzownym elementem niemal każdego aspektu naszego życia. Produkt, usługa czy doświadczenie nie są już oceniane jako „dobre" czy „niedobre", lecz pod kątem tego, czy, jakkolwiek abstrakcyjnie to brzmi, „coś nam przekazują".

Skłonność do przydawania znaczenia każdemu aspektowi życia nie jest całkiem nowym zwyczajem. Już jako dziecko uświadomiłam sobie, że ważne jest dociekanie, co to wszystko znaczy [...]. Rozważania te, czy to w formie pytań zadawanych przez bezinteresownego wyznawcę jakiejś religii, czy to płynących z ekranu kojąco rozjarzonego kreskówkami ze specjalistycznego kanału, prowadziły do jednego wniosku. W pełni cieszyć się życiem i rozumieć je można tylko wtedy, gdy się spędza każdą chwilę na rozmyślaniu o jego sensie.

Znak Literanova
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-8394-7

Liczba stron: 256

Znak Literanova

Format: 124x194mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Tłumaczenie: Agnieszka Rasmus-Zgorzelska

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...