Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pogórze Izraelskie w cieniu swastyki + CD

Popławski Przemysław, Szymon Wrzesiński

Pogórze Izraelskie w cieniu swastyki + CD

30,77

 

Dwaj badacze dziejów Dolnego Śląska Szymon Wrzesiński i Przemysław Popławski przedstawiają w krótkich szkicach wydarzenia, jakie rozgrywały się na Pogórzu Izerskim w latach II wojny światowej. Poszczególne rozdziały książki poświęcone są m.in: ośrodkowi szkoleniowemu Hitlerjugend istniejącemu od 1934 roku w pałacu w Brunowie koło Lwówka Śląskiego; tajnemu laboratorium Instytutu Badawczego Medycyny Lotniczej Ministerstwa Lotnictwa III Rzeszy mieszczącemu się w pałacu w Rząsinach; zakładom przemysłu lotniczego i ośrodkowi badawczemu firmy Argus Motoren Werke w Uboczu; podziemnej fabryce zbrojeniowej koncernu AEG w Niwicach, ulokowanej w sztolniach kopalni gipsu; eksterminacji pacjentów zakładu dla psychicznie chorych w Płatkowicach i wielu innym. 

 Bezpłatny dodatek do książki - kolekcja 168 zdjęć dokumentalnych, rysunków, map.

CB
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-733-9195-6

Liczba stron: 170

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 52,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...