Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pogromca lwów

Camilla Läckberg

Pogromca lwów

34,99

Najlepsza po trylogii „Milenium” seria kryminalna!

Camilla Läckberg w szczytowej formie! Recenzenci i czytelnicy zachwyceni!

Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający nagle samochód nie jest w stanie ani zahamować ani jej wyminąć.

Patrik Hedström otrzymuje powiadomienie o wypadku. Wiadomo, że potrąconą dziewczyną jest Victoria, która zaginęła cztery miesiące temu zaginęła, wracając do domu ze szkółki jeździeckiej.

Okazuje się, że dziewczyna padła ofiarą okrutnych zabiegów. Co gorsza, nie tylko ona.

W tym samym czasie Erika Falck bada sprawę sprzed lat, rodzinną tragedię, która skończyła się śmiercią ojca rodziny. Odwiedza w więzieniu jego żonę, skazaną za morderstwo. Niestety nie może się od niej dowiedzieć, co się wtedy tak naprawdę wydarzyło.

Erika czuje, że coś się nie zgadza, że kobieta coś ukrywa. Wydaje się również, że przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości…

Camilla Läckberg to szwedzka pisarka, która zasłynęła na świecie serią powieści kryminalnych. Tworzyć zaczynała już jako dziecko, choć jej kariera poszła w zupełnie innym kierunku.

Gwiazdkowy prezent - kurs pisarski rozbudził w niej na nowo dawne zainteresowania. Ta inspiracja przekształciła się w debiutancką powieść „Księżniczkę lodu", osadzoną w Fjällbace, rodzinnym mieście Lackberg.

Czarna Owca
Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-801-5185-7

Tytuł oryginalny: Lejontamjaren

Czarna Owca

Format: 140x185mm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Tłumaczenie: Inga Sawicka

Pozdrowienia od autorki!

Wywiad z Camillą Läckberg - rozmowy Xięgarni

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...