Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pokój gościnny

Chris Bohjalian

Pokój gościnny

6.5

(36 ocen) wspólnie z

39,00

 

"Pokój gościnny to tętniąca życiem książka, od której trudno się oderwać, ale poruszane przez nią kwestie sięgają głęboko w sferę moralnych konsekwencji nagłej erupcji przemocy, która wstrząsa życiem zwykłych ludzi.” Charles Frazier, autor powieści Zimna góra
Kiedy Richard Chapman zobowiązuje się zorganizować u siebie wieczór kawalerski swojego młodszego brata, od początku spodziewa się pewnej dozy pikanterii. Wysyła więc żonę, Kristin, razem z ich dziewięcioletnią córką na weekend do teściowej, a swój dom w Westchester udostępnia przyjaciołom brata. Nie podejrzewa jednak, że czeka go istna orgia pijaństwa i niebezpiecznie intymne chwile w gościnnej sypialni, a wszystko skończy się, gdy dwie nagie kobiety zabiją swoich rosyjskich ochroniarzy, po czym znikną pod osłoną nocy.
Życie Richarda z dnia na dzień zmienia się w koszmar. Policja wyrzuca go z domu, który jest teraz miejscem zbrodni, jego firma wysyła go na bezterminowy urlop, a jego żona nie jest w stanie mu wybaczyć chwil spędzonych z ciemnowłosą dziewczyną w pokoju gościnnym. Tymczasem ta sama ciemnowłosa dziewczyna, Alexandra, wpada w dużo poważniejsze kłopoty. Dzięki jednej burzliwej nocy wydostaje się na wolność, ale musi uciekać jednocześnie przed policją, która chce ją aresztować i przed gangsterami, którzy chcą ją zabić.

Sonia Draga
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-0311-4

Tytuł oryginalny: The Guest Room

Liczba stron: 344

Format: 14.3x20.5cm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...