Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pokonać uzależnienie Praktyczne umiejętności dla osób zmagających się z uzależnieniem na podstawie terapii poznawczo-beha

Modrzyński Robert

Pokonać uzależnienie Praktyczne umiejętności dla osób zmagających się z uzależnieniem na podstawie terapii poznawczo-beha

39,35

 

Niezależnie od tego, czy formalnie zdiagnozowano u ciebie uzależnienie, czy też nie, jeśli czujesz, że straciłeś kontrolę nad używaniem alkoholu, narkotyków czy nałogowymi zachowaniami i chcesz coś z tym zrobić, ta książka może być dla ciebie pomocna.

W tej książce nauczysz się metod, które mogą pomóc ci wzmocnić motywację do zmiany, a także wyposażyć cię w umiejętności radzenia sobie z uzależnieniem. Opracujesz swój unikalny zestaw narzędzi, które mogą stanowić pomoc w coraz lepszym rozumieniu własnych problemów, a następnie w coraz skuteczniejszym zarządzaniu własnymi myślami, emocjami i reakcjami związanymi z nałogiem.

Poradnik ten jest programem samodzielnej pracy nad sobą dla osób doświadczających problemów związanych z nałogami. Składa się z trzech części. W pierwszej czytelnik krok po kroku wprowadzany jest najpierw w założenia terapii poznawczo-behawioralnej, z kolejnymi stronami wprowadzane są opisy przypadków oraz przykłady z życia, które mają pomóc w odniesieniu zaleceń terapeutycznych do własnej sytuacji. Drugi dział obejmuje tematy związane z rozwojem uzależnienia, a w szczególności odpowiedzi na pytanie: Dlaczego sięgam po używki? Trzecia część koncentruje się wokół kluczowych umiejętności niezbędnych w utrzymaniu abstynencji.

Książka jest cennym wsparciem dla osób, które mają już świadomość własnych problemów związanych z nałogiem i są gotowe do podjęcia pracy nad sobą i wprowadzania zmian w swoim życiu.

Difin
Oprawa miękka

ISBN: 9788382703061

Liczba stron: 206

Cena detaliczna: 50,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...