Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pokrzywa i kość

T. Kingfisher

Pokrzywa i kość

7.1

(603 ocen) wspólnie z

28,52

 

„Pokrzywa i kość” to książka, która od razu staje się bliska sercu. W tej zachwycającej opowieści echa baśni i legend zderzają się ze swojskim pragmatyzmem. Historia pełna grozy, humoru, szczerości, roi się od postaci, które od razu pokochałam! - Melissa Caruso, autorka „The Tethered Mage

To nie jest baśń z rodzaju tych, w których księżniczka poślubia księcia.

W tej księżniczka księcia zabija.

Marra nigdy nie pragnęła być bohaterką.

Nieśmiała, trzecia córka pary królewskiej, która połowę życia spędziła w klasztorze, uniknęła zwyczajowego losu księżniczek, narzucającego im małżeństwo w interesie królestwa. Jednak dwie starsze księżniczki nie miały tyle szczęścia. Po latach milczenia, Marra ma już dość patrzenia jak jedna z sióstr cierpi, krzywdzona przez potężnego, agresywnego księcia małżonka.

Postanawia ją uratować.

Znajduje pomoc do zrealizowania swego przedsięwzięcia, jednak wcześniej musi wypełnić trzy niewykonalne zadania:

zrobić psa z kości
uszyć płaszcz z pokrzyw
złapać do słoika księżycowy blask.
Ale, jak to zwykle w bajkach bywa, niewykonalne zadania to dopiero początek.

Chcąc nie chcąc Marra bierze na siebie rolę bohaterki, zbiera się na odwagę i wraz ze zhańbionym ex-rycerzem, nieporadną wróżką – matką chrzestną oraz tajemniczą wiedźmą cmentarną z nieodłącznym drobiowym chowańcem, wyrusza na misję, której celem jest ocalenie siostry i obalenie tronu.

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-833-0142-6

Liczba stron: 352

Sine Qua Non

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner

Rok wydania: 2023

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...