Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pokusa Cienia Trylogia Cienia Tom 2

Jon Sprunk

Pokusa Cienia Trylogia Cienia Tom 2

6.9

(85 ocen) wspólnie z

39,90

 

Pokusa Cienia to kontynuacja bestsellerowej powieści Syn Cienia, a zarazem drugi tom Trylogii Cienia – przygodowej serii fantasy dla fanów twórczości takich autorów jak Brent Weeks, Brandon Sanderson czy Scott Lynch.

Długo wyczekiwana przez czytelników historia płatnego zabójcy Caima przynosi jeszcze więcej akcji, intryg i śmiercionośnych pojedynków, osadzonych w mrocznej rzeczywistości, wykreowanej przez autora.

Pokusa Cienia to mroczne fantasy spod znaku magii i miecza, które trzyma w nieustannym napięciu do ostatnich stron.

Na surowej Północy…
W Othirze był na szczycie łańcucha pokarmowego – niezrównany zabójca, cień osnuty mrokami nocy. Ale po tym, jak pomógł prawowitej cesarzowej odzyskać tron, Caim porzucił swoje stare życie. Duchy przeszłości znów się o niego upominają.

Poszukując prawdy o zniknięciu i śmierci swoich rodziców, Caim odkrywa krainę, którą włada Cień. Nękany pokusami Drugiej Strony, staje się uwikłany w wojnę, której wolałby uniknąć.

Są jednak rzeczy, których syn Cienia nie może zignorować oraz walki, od których nie może uciec. W tej bitwie siła i umiejętności Caima nie wystarczą – bo nikt nie zdoła oprzeć się Pokusie Cienia.

„Jon Sprunk łączy bogate detale wykreowanego świata fantasy z pełnokrwistymi charakterami bohaterów i dynamiczną akcją.”
– Maria V. Snyder, autorka bestselleru „Siła trucizny”

„Mroczne fantasy oparte na świetnej historii, przepełnione akcją. Zwroty akcji będą cię trzymać przyklejonego do książki...”
– The Ranting Dragon

„Fani Brenta Weeksa i Brandona Sandersona z pewnością znajdą tu wiele dla siebie.”
– Mad Hatter

Papierowy Księżyc
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-613-8651-3

Tytuł oryginalny: Shadow's Lure

Liczba stron: 580

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...