Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Położna z Auschwitz Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej

Magda Knedler

Położna z Auschwitz Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej

7.3

(1977 ocen) wspólnie z

25,23

 

Wzruszająca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej, która w piekle obozu w Auschwitz ocaliła tysiące dzieci i ich matek!

Gdy do obozu w Auschwitz trafił kolejny transport więźniarek śród nich znalazła się położna z Łodzi. Ta młoda kobieta na własną prośbę rozpoczęła pracę nieludzkich i odstraszających warunkach, bez wody, podstawowych narzędzi medycznych i leków. Niejednokrotnie umiała się przeciwstawić rozkazom bezwzględnego Josepha Mengele. Darzyła wsparciem i pomocą młode matki, którym odebrano niemowlęta i wysyłano je do Rzeszy lub na śmierć.

„Położna z Auschwitz” to dramatyczna, inspirowana bohaterską postawą Stanisławy Leszczyńskiej opowieść o losach kobiet, które w obozowych warunkach rodziły dzieci. Odebrała ponad 3 000 porodów, podczas których nie umarło żadne dziecko ani żadna kobieta. Polska położna była bohaterką swoich czasów.

„Powieść Magdy Knedler przedstawia losy niezwykłej, heroicznej kobiety, która w dramatycznych warunkach obozu koncentracyjnego niosła pomoc kobietom ciężarnym i ich przychodzącym na świat dzieciom, najmniejszym i najbardziej bezbronnym ofiarom KL Auschwitz.”
Teresa Wontor-Cichy, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau

Mando
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-1741-2

Liczba stron: 304

Format: 14.5x21.0cm

Cena detaliczna: 46,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Dagmara Bąk

Położna z Auschwitz

"Położna z Auschwitz" to książka bardzo trudna w odbiorze, myślę, że nie jest to literatura dla każdego bo książki o II wojnie światowej do najłatwiejszych nie należą i zawsze wzbudzają wiele emocji.

Rewelacyjnie napisana, bardzo wartościowa i poruszająca opowieść o mrocznych zakamarkach historii. 

Ada Symyk

Poruszająca

Wyjątkowa i poruszająca książka, polecam serdecznie wszytskim, którzy lubią literaturę opartą na faktach, o tematach trudnych, ale nadal istotnych. O takich wydarzeniach nie wolno zapominać, ani o świadkach tych zdarzeń. polecam!
Anna Bałucha

świetna

W ostatnich latach pojawia się coraz więcej książek, świadectw czy wspomnień dotyczących osób, które pamiętają koszmar wojny i obozów koncentracyjnych. Każda z tych ksiażek jest wyjątkowa, czytałam ich bardzo wiele i wszystkie mnie mocno poruszają. Nie będę porównywać tej pozycji do "Tatuażysty z Auschwitz" czy "To nie deszcz, to ludzie", każda historia jest inna i wyjątkowa.

Ta książka jest świetnie napisana, dotyka bardzo ważnej kwestii jaką była medycyna czy para medycyna w obozach w czasie wojny. Powinna się spodobać tym, którzy są zainteresowani tematyką wojenną, ale nie z perspektywy dowódców i militarnych kwestii, a raczej postrzegania tego wydarzenia przez "zwykłych" ludzi. 

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...