Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Polscy święci i błogosławieni

Ewa Stadtmuller

Polscy święci i błogosławieni

24,90

 

Barwne opowieści o polskich świętych i błogosławionych od początków chrześcijaństwa na naszych ziemiach po czasy współczesne.
Święci i błogosławieni wywodzący się z naszego narodu mogą stanowić dla Polaków źródło dumy, ale najważniejsze, abyśmy odnajdywali w ich osobach wzór do naśladowania i podążali drogą, którą nam wskazują swoim życiem.
Znakomicie jak zwykle napisana książka Ewy Stadtmüller ukazuje postaci dwudziestu polskich świętych i błogosławionych poprzez pryzmat istotnych epizodów z ich życia. Na końcu każdej opowieści znajduje się krótka notka biograficzna o jej bohaterze, a całość jest bogato ilustrowana.
Jeśli sięgniesz po nią, dowiesz się m.in.
Dlaczego św. Jacek kojarzy się z pierogami, św. Brat Albert z chlebem, a św. Kinga z solą. Dlaczego św. Królowa Jadwiga odesłała pierścień zaręczynowy Wilhelmowi Habsburgowi, mimo że go kochała. Co czuła matka bł. księdza Jerzego Popiełuszki, przeżywając zarówno jego męczeńską śmierć, jak i wyniesienie na ołtarze. Jak zareagował kard. Karol Wojtyła na wieść o śmierci papieża Jana Pawła I. Kim byli i czym się wsławili czterej patronowie Polski: święci Wojciech, Stanisław, Andrzej Bobola i Stanisław Kostka.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-748-2446-0

Liczba stron: 80

Format: 200x260mm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...