Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Polska jej wady i ich naprawa Perspektywy

Adam Hamerski

Polska jej wady i ich naprawa Perspektywy

27,79

 

W czasach, w których żyjemy, sprawy polityki nabrały pierwszorzędnego znaczenia – można powiedzieć, iż stały się czymś nadrzędnym nad innymi tematami, nawet preferowana gospodarka, jak nie trudno dostrzec, też od nich zależy. Mając to na względzie i czując się kompetentnym w tych sprawach, postanowiłem coś dorzucić do tych tematów od siebie – pisać to opracowanie zacząłem w 2010 roku.
W ślad za ojcem polityką interesuję się od dziecka, już jako dziesięciolatek miałem własne opinie na to, co się dzieje, które budziły zainteresowanie dorosłych osób z najbliższego otoczenia. Z biegiem czasu stałem się kimś w rodzaju wyroczni w znajomym mi gronie – jak wszyscy znający mnie podkreślają, każda moja prognoza polityczna się sprawdza. Zachęcony tego rodzaju opinią i z natury pewny siebie postanowiłem najciekawsze, a zarazem najważniejsze z moich postrzeżeń przelać na papier, jako coś w rodzaju wyzwania w stosunku do panujących u nas zgubnych stereotypów dotyczących naszego charakteru narodowego i skutków z tego wynikających. Czy moje oceny są trafne, a prognozy możliwe, ocenią czytelnicy, a czas zweryfikuje! A więc, kto ma ochotę to opracowanie przeczytać – to zapraszam! Sądzę, że nie pożałuje – mam nadzieję!
Autor – A.H.

Poligraf
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-785-6676-2

Liczba stron: 522

Format: 14.5x20.5

Cena detaliczna: 48,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...