Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Polska. Opowieść o dziejach niezwykłego narodu 966-2008

Adam Zamoyski

Polska. Opowieść o dziejach niezwykłego narodu 966-2008

7.3

(211 ocen) wspólnie z

59,90

 

"Niezwykła historia Polaków powinna być zrelacjonowana w sposób jednocześnie wnikliwy i przystępny.
Zamoyski znakomicie poradził sobie i z jednym, i z drugim. Rezultat jest rzetelny i olśniewający." –
Harry de Quetteville, "The Telegraph"

"Styl Adama Zamoyskiego jest świeży i niezwykle przyjazny – książkę czyta się jak swobodny list od
przyjaciela. Doskonałe wprowadzenie dla tych, którzy nie znają historii Polski, i źródło inspiracji dla tych, którym wydaje się, że znają ją aż za dobrze." – Anne Applebaum, "The Spectator"

Książka, która ma szansę trafić do każdego inteligenckiego domu i być przedmiotem fascynującej, odkrywczej lektury. Ceniony z racji swoich talentów literackich autor był w stanie w sposób zwięzły i nowoczesny przedstawić nasze dzieje, zarazem trafnie zwracając uwagę na te cechy Polaków, które wyróżniają ich spośród otaczających narodów.

Zamoyski pokazuje, że czasy opasłych, zdobiących półki woluminów odchodzą w przeszłość, a historię kraju i narodu można zawrzeć w przyjaznej, niewielkiej książce. Opisując na niespełna 400 stronach dzieje Polski od prapoczątków po dzień dzisiejszy, Adam Zamoyski kreśli obraz narodu, który miał istotny wpływ na historię świata, nierzadko występując w awangardzie.

Literackie
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-080-4684-5

Tytuł oryginalny: Poland. A History

Liczba stron: 590

Literackie

Format: 170x245mm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Tłumaczenie: Michał Ronikier

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...