Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ponad lękiem

Stefan G. Hofmann

Ponad lękiem

7.2

(51 ocen) wspólnie z

49,90

 

Lęk jest powszechnie doświadczaną emocją, która działa jak system alarmowy w naszym ciele. Pomaga unikać sytuacji zagrażających życiu i pobudza, abyśmy mieli siłę do walki. Zdarza się jednak, że lęk przejmuje kontrolę nad naszym życiem, zaburzając funkcjonowanie i powodując stres. Zamartwiamy się tym, co może się zdarzyć lub w nieskończoność rozpamiętujemy przeszłe wydarzenia. Aby poradzić sobie z trudnymi emocjami, zaczynamy unikać sytuacji, które je wywołują. To przynosi szybką ulgę, ale na dłuższą metę, utrudnia osiąganie celów, wzmacnia lęk i nie pozwala dostrzec, że nasze obawy są nierealistyczne. Lęk i zamartwianie się wywołują cierpienie, nie pozwala cieszyć się życiem.

Niniejszy poradnik zawiera strategie radzenia sobie z lękiem i zamartwianiem się. Sposoby te wykorzystują elementy terapii poznawczo-behawioralnej i technik uważności. Z książki dowiesz się, w jaki sposób myśli, zachowania i doznania fizyczne tworzą błędne koło lęku i sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Znajdziesz tu skuteczne ćwiczenia z zakresu uważnej świadomości. Co najważniejsze, odkryjesz źródła lęku...

Postępując zgodnie z podanymi wskazówkami, będziesz w stanie zmienić swój umysł, a tym samym całe swoje życie. Lęk przestanie mieć nad tobą kontrolę i zaczniesz żyć tak, jak pragniesz. Badania wskazują, że moduły – swego rodzaju mikro-umiejętności są wysoce skuteczne i warte poznania.

GWP
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 200

GWP

Format: 190x245mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...