Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ponad przekonaniami Weganie, wegetarianie i mięsożercy przy jednym stole

Melanie Joy

Ponad przekonaniami Weganie, wegetarianie i mięsożercy przy jednym stole

5.5

(30 ocen) wspólnie z

27,55

 

Weganie, wegetarianie i mięsożercy mogą się czuć, jakby żyli w różnych światach. Wielu z nich walczy o zrozumienie i szacunek dla swoich wyborów. Kiedy jednak próbują o nich rozmawiać, często spotykają się z postawami obronnymi lub atakiem. Powoduje to frustrację, a ta odbija się na relacjach. W rezultacie bliscy sobie ludzie – małżonkowie, partnerzy, przyjaciele, krewni – oddalają się siebie, bo nie wiedzą, jak poradzić sobie z dzielącymi ich różnicami.

Na szczęście jest na to sposób.

Melanie Joy, ceniona specjalistka od relacji międzyludzkich i psychologii jedzenia, dostarcza praktycznych porad, dzięki którym:
- poznacie zasady budowania zdrowych relacji,
- dowiecie się, jak skutecznie rozmawiać nawet na najtrudniejsze tematy,
- zrozumiecie, w jaki sposób wybór diety wpływa na was i innych.

To idealna książka dla tych, którzy chcą zadbać o swoje relacje, i dla tych, którym trudno przeskoczyć różnice światopoglądowe.

Joy pokazuje, że o wszystkim można porozmawiać i zawsze znajdzie się jakieś wyjście.

Joy dokonała czegoś wielkiego. Czytanie tej książki to sama radość. Nie potrafię sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek mógł podczas tej lektury nie mieć poczucia olśnienia.
Jeffrey Moussaieff Masson, autor Kiedy słonie płaczą

Ponad przekonaniami to przewodnik, który pomoże wam poruszać się w relacjach między wami a waszymi bliskimi, światem i wami samymi. Po lekturze będziecie myśleli jaśniej, poczujecie się bardziej ze sobą związani, pewniejsi i szczęśliwsi.
Lani Muelrath, autorka The Mindful Vegan

Melanie Joy niesie mądrość, pocieszenie i radę wszystkim weganom i wegetarianom, którzy czują się nierozumiani przez mięsożerców, i wszystkim mięsożercom, którzy czują się zawstydzani przez wegan lub wegetarian. Bardzo polecam!
Lisa Bloom, rzeczniczka praw obywatelskich w The Bloom Firm

Jako osoba pozostająca w wegańsko-niewegańskim małżeństwie jestem wdzięczna Melanie Joy za mądre słowa dotyczące akceptowania wyborów partnera przy jednoczesnym poszanowaniu własnej uczciwości. Ponad przekonaniami to podstawowa lektura dla każdego, kto chce, by jego posiłki były źródłem pożywienia – w sensie fizycznym, duchowym i społecznym.
Linda Riebel, psycholożka i wykładowczyni

Marginesy
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-661-4067-7

Tytuł oryginalny: Beyond Beliefs: A Guide to Improving Relationships and Communication for Vegans, Vegetarians, and Meat Eaters

Liczba stron: 320

Format: 140x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...