Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Poradnik małego skauta Wszystko, co musisz wiedzieć, by przetrwać!

Marcin Przewoźniak

Poradnik małego skauta Wszystko, co musisz wiedzieć, by przetrwać!

8.7

(41 ocen) wspólnie z

21,21

 

Niezbędnik dzielnych łowczyń i łowców przygód!
Oto poradnik dla dzieci, który odpowiada na to pytanie. W przystępny i dowcipny sposób pomaga radzić sobie w codziennych i niecodziennych sytuacjach. Uczy, jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Zachęca do zdobywania nowych umiejętności.
Porady, informacje, ciekawostki. Jak posprzątać pokój, jak być dobrą koleżanką, dobrym kolegą, jak posługiwać się kompasem, jak rozpoznawać tropy zwierząt, jak zbudować szałas, jak rozpalić ognisko, jak rozpoznać kierunek marszu i wiele innych…
„Poradnik małego skauta”:
• uczy samodzielności
• pomaga być koleżeńskim i pomocnym
• podpowiada sposoby na zdobycie różnych „sprawności”
• ćwiczy odpowiedzialność
Książka podzielona na 6 części (m.in. „Na wycieczce i na wakacjach”, „W szkole i po szkole”, „Jak się nie zgubić”). W każdej części kilka do kilkunastu rozdziałów (m.in. „Jak przejść przez jezdnię i przeżyć na ruchliwej ulicy”, „Jak się nie zgubić w tłumie”, „Jak być wzorowym gościem”).
Rozdziały zawierają zabawnie opisane w tekście głównym sytuacje i porady, a także specjalnie wyróżnione w ramkach wskazówki typu „Uważaj na…” czy „Zapamiętnik”. Kluczowe umiejętności podkreślone są śmiesznymi wierszykami.
Tekstowi towarzyszą kolorowe ilustracje i fotografie pomagające np. rozpoznać rodzaje chmur i przewidzieć pogodę.
Książka wyróżniona w konkursie Małego Donga, organizowanym przez Polską Sekcję IBBY.

Papilon
Zintegrowana

ISBN: 978-83-271-0609-4

Liczba stron: 144

Format: 17.0x23.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...