Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Poradnik pozytywnego myślenia

Matthew Quick

Poradnik pozytywnego myślenia

7.0

(6359 ocen) wspólnie z

24,43

Zabawny, szczery i prawdziwy. Cudownie wplata miłość, szaleństwo, futbol, wiarę, rodzinę i nadzieję w czarującą opowieść.

Poznajcie Pata. Pat ma pewną teorię – jego życie to film, który zakończy się happy endem, czyli powrotem jego byłej żony. Pat musi tylko spełnić kilka warunków: robić codziennie setki brzuszków, czytać więcej książek, ćwiczyć bycie miłym i dwa razy dziennie łykać kolorowe pastylki. Niestety nic nie układa się tak, jak powinno. Na domiar złego za Patem łazi piękna, choć równie stuknięta jak on Tiffany, prześladuje go piosenka Kenny’ego G, a nowy terapeuta sugeruje zdradę jako formę terapii!

Pat nie przestaje jednak myśleć pozytywnie. Czy to wystarczy, by osiągnął swój cel?

Na podstawie powieści „Poradnik pozytywnego myślenia” powstał scenariusz filmu pod tym samym tytułem. Otrzymał on 8 nominacji do Oscara, a Jennifer Lawrence została uhonorowana Oscarem i Złotym Globem za rolę Tiffany.

Otwarte
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-03-06

ISBN: 978-83-7515-264-7

Tytuł oryginalny: Silver Linings Playbook

Liczba stron: 376

Otwarte

Format: 136x 205

Cena detaliczna: 34,90 zł

Tłumaczenie: Joanna Dziubińska, Maria Borzobohata-Sawicka

Zobacz zwiastun filmu

Dorota Wellman

„Dwoje do poprawki, czyli cudna historia nieźle zakręconej pary. Wciąga!!!”.

Ewa Błaszczyk

„Książka jest przykładem, jak w lekkiej formie opowiedzieć o trudnych tematach, które dotyczą wielu z nas. Po jej lekturze może dacie sobie trochę więcej czasu na załatwienie niektórych spraw i może nie będziecie tak łatwo oceniać innych”.

Marcin Prokop

„Poruszająca, ale i zabawna powieść o realizacji marzeń oraz nadziei wbrew wszystkiemu”.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...