Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Poskramianie tygrysa Tybetańskie nauki, dzięki którym możesz poprawić jakość swojego życia

Rinpoche Akong Tulku

Poskramianie tygrysa Tybetańskie nauki, dzięki którym możesz poprawić jakość swojego życia

26,84

 

Poskramianie tygrysa to niezwykły przewodnik. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej autor udziela rad dotyczących życia: jak stawić mu czoła i ujarzmić nieustanną paplaninę wewnątrz, jak wprowadzić duchowość do naszej codzienności, jak zmienić swoje nawyki myślowe i wiele innych. Rady te nie są skierowane wyłącznie do tych, którzy interesują się religiami Wschodu, lecz do wszystkich poszukujących prawdy o cierpieniu i szczęściu.

Druga część prezentuje ćwiczenia medytacyjne, które, jeśli będą wykonywane konsekwentnie, mogą stać się podstawą nie tylko do pokonywania trudności ale także do poznawania samego siebie, swojego umysłu i samouzdrowienia.

Dr Akong Rinpocze jest doświadczonym mistrzem medytacji w tradycji karma kagju buddyzmu tybetańskiego. Był współzałożycielem Tybetańskiego Ośrodka Samye Ling, a obecnie opiekuje się także wieloma innymi ośrodkami w Europie, Afryce i Azji. Jest także uznanym lekarzem medycyny tybetańskiej. W ostatnich latach założył kilka szkół medycyny tybetańskiej. Od wielu lat wspomaga także uchodźców, ludzi ubogich znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Dzięki mądrości i współczuciu płynącym z nauczania i sposobu życia Dalajlamy coraz szersze kręgi światłych ludzi Zachodu kierują swoje zainteresowanie w stronę buddyzmu tybetańskiego. Lektura tej cudownej książki może pomóc Czytelnikowi stać się pełniejszym i lepszym Człowiekiem.

Jacek Santorski

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-814-3888-9

Tytuł oryginalny: Taming the Tiger

Liczba stron: 256

Format: 14.0x21.0cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...