Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Posłaniec burzy

J.C. Cervantes

Posłaniec burzy

7.0

(156 ocen) wspólnie z

39,90

 

“Posłaniec burzy” to oparta na mitologii Majów, seria opowieści o Zane’ie Obispo.

Zane nie jest lubiany wśród rówieśników. Chłopiec kuleje i musi chodzić o lasce. Przez to inne dzieci naśmiewają się z niego. Zane spędza niemal każdy dzień na badaniu wulkanu drzemiącego za jego domem.

Pewnego dnia w kraterze zwanym Bestią rozbija się samolot. W niewielkim odstępie czasu od tego wydarzenia Zane’a zaczepia przepiękna dziewczyna o imieniu Brooks. Dziewczyna namawia go, aby spotkał się z nią na osobności. Zane nie zastanawiał się nad tym długo. To była jedna z pierwszych okazji, gdy śliczna dziewczyna odezwała się do niego... Brooks opowiada historię, że wulkan jest w rzeczywistości istniejącym od stuleci więzieniem boga śmierci Majów, który jest bezpośrednio związany z przeznaczeniem Zane’a.

Chłopiec uznał, że opowieść Brooks to bzdura. Uwierzył w to, że jest jedynie lekceważonym przez wszystkich trzynastolatkiem. Zane stwierdza, że nie chce mieć nic wspólnego z opowiedzianą historią, zwłaszcza jeśli ma ona związek z bogiem śmierci. Brooks się nie poddaje. Stara się, aby chłopiec uwierzył w magię, potwory i bogów, a także w to, że ma do odegrania bardzo ważną rolę. Zane wyrusza na wyprawę, która zabierze go daleko od domu, wystawi na ciężką próbę. Cała misja owiana jest niebezpiecznymi tajemnicami.

Książka to historia o odważnych bohaterach, strasznych demonach, podstępnych bogach i żwawych olbrzymach. To tylko kilka z atrakcji jakie czekają na czytelnika w “Posłańcu burzy”!

To lektura tak smakowita jak kubek prawdziwej, gęstej i gorącej czekolady!

Galeria Książki
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-09-20

Liczba stron: 480

Galeria Książki

Cena detaliczna: 39,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Piotr Kawka

Posłaniec burzy

Książka, która pokazuje, że mitologia nie jest taka straszna jak ją malują. Bardzo ciekawy pomysł  na przedstawienie zabawy, która zmieniła się w niesamowitą przygodę. Rozkręca naszą wyobraźnię!!
Anna i Krzyś

Bawiliśmy się super!

Niby książka dla dzieci, a spodobała mi się jak żadna inna!

"Posłaniec burzy" był prezentem dla mojego syna. Lubimy razem usiąść i czytać książki na głos. Ma to ogromny wpływ na nasze relacje i zachęcam wszystkich rodziców do stosowania takiej formy rozrywki w wolnym czasie.

Książka opowiada historię o Zane, który zostaje poinformowany przez Brooks o byciu wyjątkowym i wybranym bohaterem. Chłopiec w to nie wierzy. Jednak późniejsze wydarzenia wskazują na to, że....

Gorąco polecamy i pozdrawiamy!

Jolanta Malinowska

Bardzo polecam

Cudowna książka o małym, niepełnosprawnym chłopcu, którego życie dość mocno doświadcza. Nie jest lubiany przez rówieśników. Chętnie spędza cały wolny czas za domem, gdzie znajduje się wulkan. Wszystkie późniejsze wydarzenia wskazują na to, że chłopiec jest wybrańcem.

Piękna książka pokazująca, że mitologia wcale nie musi być nudna!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...