Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pośrodku mapy

Danuta Sadownik

Pośrodku mapy

10.0

(1 ocena) wspólnie z

32,00

 

Kiedy już wszystko masz poukładane, los postanawia z ciebie zadrwić. Czyżby znajdował w tym jakąś rozkosz; a może po prostu nie potrafi inaczej?
Po serii silnych rodzinnych przeżyć Bożena pragnie wypoczynku, który może odnaleźć w codziennym zabieganiu albo w nieprzewidywanych zmianach zapoczątkowanych przez niewielki skrawek papieru znaleziony w świątecznym cieście. Za jego sprawą wyrusza do Azji, żeby na własne oczy zobaczyć wymarzoną khmerską świątynię Angkor Wat. Podczas podróży poznaje miejsca i ludzi, którzy odkrywają przed nią swoje tajemnice. Bangkok, Angkor Thom, Ho Chi Minh, zwany kiedyś Sajgonem, to tylko nieliczne z wielu miejsc i ciekawostek, które poznajemy wraz z bohaterką i jej przyjaciółmi. Podróż przez kawałek kontynentu i ludzkie dusze bohaterów wciąga bezpiecznie w lekturę, podczas gdy światu zagraża COVID-19. Gdziekolwiek staniesz na Ziemi, zawsze jesteś w jej samym środku, bo to Ty wyznaczasz punkt, z którego możesz rozpocząć wędrówkę. Dokądkolwiek pójdziesz, tam znajdziesz piękno i zakochanych w swojej okolicy mieszkańców, gotowych bronić jej do ostatniego tchnienia. Może już nadszedł czas na Twoją podróż przez świat. Wyrusz w nią z Bożeną i jej przyjaciółmi albo samodzielnie.
Danuta Sadownik – pedagog kultury, nauczycielka psychologii, psychoterapeutka, wieloletnia pilotka wycieczek zagranicznych, autorka książek: "Szkolne tango", "A ty dokąd?", "Gdzie jesteś?", "A teraz co?" i "Muszki owocówki". Wędrując po świecie, nie tylko zachwycam się zabytkami, ale także nie pozostaję obojętna na uroki natury i ludzkie relacje. Zadziwia mnie, że choć każdy z nas jest inny, to tak bardzo jesteśmy do siebie podobni. Niewiele różnimy się od tych, którzy żyli setki lat przed nami. Wszyscy kochamy, nienawidzimy, pogardzamy innymi lub ulegamy manipulacjom, pozostając pod ich zniewalającym urokiem. Jak to możliwe? Bohaterem moich powieści mógłby zostać każdy – człowiek zwyczajny, a jednak niepowtarzalny, bo w każdym z nas jest oddzielna niezapisana książka.

Poligraf
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-815-9622-0

Liczba stron: 318

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 32,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...