Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Poszukiwacze Bożego Miłosierdzia Faustyna święta dziewczyna

Jakimowicz Dorota, Kołodziejski Piotr

Poszukiwacze Bożego Miłosierdzia Faustyna święta dziewczyna

19,90

 

Ewangelizacyjna książka dla dzieci o Bożym Miłosierdziu i siostrze Faustynie. Dodatkowo łamigłówki, zagadki, pytania.

Czy Pan Bóg mnie kocha? Czy jest silniejszy od Supermana? Jak wąż skusił Adama i Ewę w raju? Czy Pan Bóg był wtedy smutny? Dlaczego muszę chodzić do kościoła? Co to znaczy być miłosiernym? Co mam mówić jak się modlę?

Na te wszystkie wcale nie najłatwiejsze pytania pomaga odpowiedzieć Dorota Jakimowicz, autorka książki dla dzieci o Bożym Miłosierdziu. W prostych historiach, opowiadając o sprawach bliskich dziecku, przybliża ona najważniejsze prawdy wiary. W tę opowieść o miłości Boga do nas, zbawieniu, Jego miłosierdziu wpleciona została historia życia i powołania Helenki Kowalskiej, przyszłej siostry Faustyny.

W każdym rozdziale umieszczone są zadania: zagadki, pytania, labirynty, rebusy, kolorowanki i łamigłówki oraz doskonale dobrane krótkie cytaty z Biblii. To wszystko pomoże dzieciom lepiej przyswoić i zapamiętać poznawane treści. Niektóre zadania wymagają też zaangażowania rodziców (na przykład: „Zapytaj rodziców o swój chrzest. Darłeś się wniebogłosy czy spałeś potulny jak baranek? Kiedy to było?”).

Największą wartością tej książki jest mocny akcent ewangelizacyjny: Bóg cię kocha, jesteś dla Niego cenny; On chce ci pomagać, kiedy się zgubisz, dlatego zaprasza cię do spowiedzi, On chce cię ratować od złego i przytulić; On chce spędzać z tobą czas, dlatego zaprasza cię do modlitwy, czyli rozmowy; On chce nauczyć cię, jak być dobrym i miłosiernym dla innych. Jeśli szukacie sposobu, jak dzieciom opowiedzieć o pięknie wiary i miłości Boga, to gorąco polecam tę książkę.

Marta Sobolewska

Serafin
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-632-4316-6

Liczba stron: 72

Format: 19.5x19.5cm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...