Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Poszukiwaczka dzieci

Rene Denfeld

Poszukiwaczka dzieci

7.2

(162 ocen) wspólnie z

21,66

 


Ta powieść nie pozostawia obojętnym. Najmocniejsza literacka przygoda ostatnich lat!Leszek Koźmiński, Kryminalna Piła

Niesamowicie klimatyczny i po mistrzowsku budujący napięcie thriller, który zapadnie na długo w pamięć. Autorka docenionej przez czytelników powieści Zaczarowani przedstawia historię obdarzonej wyjątkową intuicją pani detektyw, która wyrusza na poszukiwanie zaginionej dziewczynki.

Trzy lata temu Madison Culver przepadła bez śladu, gdy wybrała się z rodzicami do Rezerwatu Przyrody Skookum w stanie Oregon, żeby poszukać choinki na święta. Gdyby nie zginęła, miałaby teraz osiem lat. Mimo upływu czasu Culverowie, przekonani, że ktoś porwał ich dziecko, nie przestali wierzyć, że uda im się ją odnaleźć. Zrozpaczeni zwrócili się o pomoc do Naomi, prywatnej detektyw, znanej miejscowej policji i grupie rodziców jako poszukiwaczka dzieci.Skrupulatne dochodzenie wiedzie Naomi ku skutym lodem, tajemniczym borom Wybrzeża Północno-Zachodniego. Dla niej samej również okaże się ono podróżą do własnej, niejasnej przeszłości. Naomi rozumie dzieci pokroju Madison, ponieważ przed laty sama też była zaginioną dziewczynką.
W miarę jak nieustępliwa Naomi odkrywa, co stoi za zniknięciem Madison, zaczynają ją prześladować koszmarne sny. Stopniowo kruszy się mur, jakim oddzieliła się od trudnej przeszłości, i powraca uczucie straszliwej straty, której niegdyś doświadczyła, lecz której nie potrafi sobie przypomnieć. Czy znalezienie Madison pozwoli Naomi odkryć tajemnicę ciążącą nad jej własnym życiem?

Poszukiwaczka dzieci to zapierająca dech w piersi, pięknie opowiedziana historia o odkupieniu, granicy oddzielającej rzeczywistość od wspomnień i snów oraz ludzkiej woli przetrwania.

Denfeld, która sama jako dziecko padła ofiarą wykorzystywania, obecnie działa jako licencjonowany prywatny detektyw w stanie Oregon; jest też mamą trójki dzieci, które przygarnęła z domu dziecka. Poszukiwaczka dzieci to taki rodzaj historii, której nie mógłby napisać nikt inny – a zarazem każdy powinien ją przeczytać.
Jennifer Haupt, „Psychology Today”

Naładowana emocjami (…) nowatorska (…), rozdzierająca serce, zaskakująca (…). Zapierająca dech w piersi historia.
„Publishers Weekly”

Posępna, lecz zarazem niepozbawiona jaśniejszych akcentów opowieść o wytrzymałości, pragnieniu przetrwania i głodzie miłości. Autorka łączy na kartach swojej powieści myślenie magiczne właściwe dzieciom, baśniowość, sny, wspomnienia i koszmary. Poszukiwaczka dzieci to przerażająca, lecz zarazem przynosząca otuchę powieść, którą chce się przeczytać za jednym posiedzeniem, by potem przez długi czas o niej rozmyślać.

Papierowy Księżyc
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-65830-91-3

Liczba stron: 320

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...