Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Potęga checklisty. Jak opanować chaos i zyskać swobodę w działaniu

Atul Gawande

Potęga checklisty. Jak opanować chaos i zyskać swobodę w działaniu

6.4

(91 ocen) wspólnie z

27,93

Diabeł tkwi w szczegółach. Prosta metoda, by mieć wszystko pod kontrolą.

Co mają ze sobą wspólnego nieudane zabiegi chirurgiczne z katastrofami lotniczymi, chaosem następującym podczas huraganu oraz wściekłym klientem w restauracji? Wbrew pozorom całkiem sporo. Wszystkiego można by uniknąć, posługując się checklistą, czyli listę kontrolną - spis czynności kluczowych dla danego działania, których pominięcie lub złe wykonanie grozi niepowodzeniem. 

Atul Gawande, autor bestsellerowych Komplikacji oraz Lepiej, latał na symulatorze lotu, odwiedzał szpitale na całym świecie i wypytywał szefów kuchni oraz rekiny biznesu po to, by stworzyć jak najlepszą listę kontrolną w medycynie. W błyskotliwej, pełnej anegdot książce przekonuje, jak ważna jest praca zespołowa i wymiana pozornie banalnych informacji. Checklista nie jest nudną biurokratyczną procedurą, ale działaniem, które pomaga zyskać pewność siebie i odnieść sukces. 


Szukasz pomysłu na prezent? Polecamy wyjątkowy kubek"


Zobacz jak je otrzymać

Znak
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-01-12

ISBN: 978-83-240-1595-5

Opracowanie graficzne
Michał Pawłowski

Tytuł oryginalny: The Checklist Manifesto. How To Get Things Right

Liczba stron: 264

Znak

Format: 144x205

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

chceck lista check lista chekclista potega checklisty czeklista czek lista listy

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...