Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Potop

34,35

 

Potop w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Potop to druga część Trylogii Henryka Sienkiewicza. Powieści te, pisane „ku pokrzepieniu serc”, przedstawiają doniosłe wydarzenia z historii, by pokazać, że dzięki odwadze, honorowi i jedności narodowej kraj może wyjść cało z każdego zagrożenia. W Potopie jest to wojna ze Szwecją w latach 1655-1660, z powodu swojej gwałtowności i początkowych ogromnych sukcesów najeźdźcy zwana „potopem szwedzkim”. Na tle prawdziwych wydarzeń historycznych rozwija się wątek romansowy, opowiadający o miłości Oleńki Billewiczówny i Andrzeja Kmicica. Bohater jest początkowo awanturnikiem, który przez własną dumę, pychę i porywczość opowiada się po niewłaściwej stronie, traci honor, szacunek ludzki i narzeczoną. Czy uda mu się wszystko odzyskać i naprawić swoje winy? Jaki sposobem może tego dokonać? Sienkiewicz po mistrzowsku prowadzi czytelnika przez kolejne przygody, niebezpieczeństwa, nagłe zwroty akcji, rozwijając panoramę obyczajowości Polski szlacheckiej.

Przedstawiamy wydanie w znanej i cenionej serii Kolorowa Klasyka, w oprawie graficznej utrzymanej w stylistyce epoki, z pięknymi, klasycznymi ilustracjami. Ta dopracowana, niezwykle estetyczna edycja będzie prawdziwą ozdobą każdej domowej biblioteki.

Zachęcamy do lektury!

Greg
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-818-6018-5

Liczba stron: 984

Format: 17.5x25.0cm

Cena detaliczna: 66,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...