Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

PowerShell. Leksykon kieszonkowy. Przenośna pomoc dla tworzących skrypty w PowerShell wyd. 3

PowerShell. Leksykon kieszonkowy. Przenośna pomoc dla tworzących skrypty w PowerShell wyd. 3

24,31

 


PowerShell powstał w 2006 roku. Jest to potężne i uniwersalne narzędzie, pomocne w automatyzacji niemal wszystkich żmudnych czynności, które administrator musi często wykonywać. Aby nie tracić czasu na powtarzalne, nudne zadania, trzeba tylko umieć biegle pisać skrypty PowerShell. Przyswojenie tej umiejętności jest łatwiejsze, jeśli wykorzystuje się logikę obiektową PowerShell, a także to, że obiekt powstający po wykonaniu polecenia ma swoje metody i właściwości.

Ta książka jest zwięzłym przewodnikiem po programie PowerShell. Opisuje najważniejsze polecenia powłoki i zasady posługiwania się językiem skryptowym. To idealna pomoc w codziennej pracy dla każdego, kto jest administratorem systemu, a nie ma czasu na lekturę grubych książek czy setek stron forów internetowych. Zaprezentowano tu praktyczne podstawy języka PowerShell: operatory, instrukcje warunkowe, pętle, zasady pracy na ciągach znaków. Opisano procedurę tworzenia i uruchamiania skryptów. Pokazano, jak wprowadzać dane wejściowe do poleceń, dostosowywać zachowanie poleceń do konkretnych sytuacji, a także zarządzać błędami. Przydatną częścią publikacji są wskazówki, jak tworzyć polecenia, funkcje i bloki skryptów.

Helion
Oprawa miękka

Wydanie: 3

ISBN: 978-83-283-8383-8

Liczba stron: 176

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...