Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Powiedz mi prawdę o sobie

Magdalena Chudzicka

Powiedz mi prawdę o sobie

24,50

 

Doktor sztuki Magdalena Chudzicka – ur. 1973. Absolwentka Prywatnego Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autorka „Misyjnej Książki Kucharskiej” (wyd. Apostolicum). W latach 2019-2020 sekretarz redakcji „Rycerza Niepokalanej” oraz p.o. redaktora naczelnego. Fotograf i grafik. Niniejsza książka opowiada o historii życia i tajemniczej śmierci charyzmatycznego o. Grzegorza Ciorocha OFMConv –pierwszego kustosza franciszkańskiej Kustodii Rosyjskiej.
„Ojciec Grzegorz po odprawionej Ofierze Mszy Świętej jeszcze nie zdążył zdjąć alby, gdy mężczyzna, który wszedł z drugim typem do zakrystii, przystawił mu zimną lufę pistoletu do skroni. Ten drugi powiedział przez zęby: jeśli się nie uspokoisz zginiesz…
Na ostatnie wakacje przybył cichutko do domu na wieś. Mama otworzyła drzwi i... zobaczyła niespodzianie swojego uśmiechniętego syna w ogrodzie. Grzegorz bardzo dużo się wówczas modlił – zauważono to w Moskwie, zauważono i w domu rodzinnym. Do rodziców pojechał z lekkim sercem, ostatecznie zamykając kłopoty związane z «prowokacją moskiewską».
( ... )
Za życia i po śmierci przyszło mu się zmagać z bardzo nierównym przeciwnikiem. To skromne opracowanie nie wyczerpało tematu, ale też z poważnych względów musiało się wreszcie ukazać. Wiele czasu minęło od pogrzebu, od czasu, gdy w Polsce zaległa dziwna cisza nad trumną wybitnego misjonarza, a zalegała zbyt długo. Proste słowa wypowiedziane przeze mnie nad grobem wówczas nieznanego mi zakonnika – powiedz mi prawdę o sobie – miały nośny skutek”.

Bernardinum
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-812-7655-9

Liczba stron: 308

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...