Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pożegnaj wagę Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki

Bailey Ann, Ciarrochi Joseph, Harris Russ

Pożegnaj wagę Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki

48,41

 

Wszelkie diety cud i trendy fitness mogą stwarzać iluzję utraty wagi, ale rzadko są skuteczne na dłuższą metę. Autorzy proponują odmienne podejście do odchudzania. Wykorzystując techniki zaczerpnięte z terapii akceptacji i zaangażowania, pokazują, jak dokonać trwałych zmian w życiu. Skupiając się na barierach psychicznych, które utrudniają ustalanie i osiąganie celów, promują holistyczne podejście do dobrego samopoczucia, odchudzania i utrzymania upragnionej wagi – takie, które wykracza poza planowanie posiłków, liczenie kalorii i treningi na siłowni. 


Z książki dowiesz się, jak zaprzestać działań, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, i skierować swoją energię na to, co zadziała, ponieważ będzie zgodne z twoimi wartościami. Poznasz sposoby radzenia sobie z przykrymi emocjami i bolesnymi myślami, będącymi prawdziwą przyczyną porażki w walce o zrzucenie wagi. A praktyka uważności pomoże ci świadomie dokonać wyboru: dlaczego, co i jak jesz.

Dzięki zamieszczonym w książce przykładom i praktycznym ćwiczeniom dowiesz się, jak:
• wyznaczać cele zgodne z twoimi wartościami,
• zmienić destrukcyjne nawyki i zwiększyć samokontrolę,
• poradzić sobie z wymówkami i nie ulec zachciankom,
• przerwać błędne koło negatywnych myśli i nieskutecznego działania,
• rozwinąć w sobie trwałą motywację.

Książka zawiera 7-tygodniowy program ucieczki przed wagą. Opisane w niej narzędzia pomogą ci nie tylko uzyskać pożądane efekty w odchudzaniu i utrzymać upragnioną wagę, ale przede wszystkim cieszyć się dobrym samopoczuciem przez resztę życia.

 


Walka o uzyskanie upragnionej wagi jest wyczerpująca, a do tego często wydaje się długoterminowo nieskuteczna. Autorzy „Pożegnaj wagę” proponują odmienne podejście. Zamiast odpowiedzieć na pytanie, jak schudnąć, wyjaśniają, jak żyć pełnią życia i w jaki sposób dokonywanie prozdrowotnych wyborów może wspierać wartościowe życie. Z wykorzystaniem metod potwierdzonych w badaniach naukowych uczą, jak określać ważne życiowe wartości, wyznaczać cele, radzić sobie z przeszkodami (trudnymi emocjami, myślami, pokusami). Odpowiadają na pytanie, jak dokonywać wyborów między chwilową przyjemnością a długotrwałym wartościowym życiem i zdrowiem.

dr Joanna Dudek
psycholog, psychoterapeuta, dietetyk
Uniwersytet SWPS

GWP
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-825-8101-0

Tytuł oryginalny: The Weight Escape

Liczba stron: 280

Format: 19.0x24.5cm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...