Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Poznajemy  LEGO MINDSTORMS EV3 NARZĘDZIA I TECHNIKI BUDOWANIA I PROGRAMOWANIA ROBOTÓW

Eun Jung Park

Poznajemy LEGO MINDSTORMS EV3 NARZĘDZIA I TECHNIKI BUDOWANIA I PROGRAMOWANIA ROBOTÓW

49,74

 

KONSTRUUJ I PROGRAMUJ INTERAKTYWNE ROBOTY Z LEGO MINDSTORMS EV3
Poznajemy LEGO Mindstorms EV3 to doskonały podręcznik dla ambitnych miłośników robotyki i entuzjastów LEGO korzystających z potęgi zestawu konstrukcyjnego i oprogramowania LEGO MINDSTORMS EV3. Wypełniona praktycznymi przykładami konstruowania i programowania robotów książka zaczyna się od podstaw, pomaga poznać sposoby używania różnych typów części LEGO TECHNIC oraz uczy programowania silników i czujników robotów przy użyciu oprogramowania EV3. Dostępne zasoby oferują pełne wprowadzenie do najbardziej zabawnej i zachęcającej platformy edukacyjnej dotyczącej robotyki.
• Poznaj funkcje programowalnego klocka EV
• Projektuj czynności robota przy użyciu bloków akcji
• Używaj czujników środowiska, takich jak czujniki podczerwieni, dotyku i koloru
• Programuj przewody danych i bloki czujników
• Przetwarzaj dane z czujników za pomocą bloków operacji na danych
• Zbuduj wyjątkowe roboty EV3 o różnych funkcjach: pojazd Auto-Driver, królika Spy Rabbit, żółwia Mr. Turto, żarłoka Big Belly Bot i szczeniaka Guapo
• Odkryj pomysły i rozwiązania praktyczne, które pomogą Ci rozwinąć własne metody projektowania i programowania robotów EV3
Więcej robotów i programów do pobrania znajdziesz na stronie: www.wiley.com/go/exploringlegomindstormsev3.
Eun Jung (EJ) Park rozwija materiały edukacyjne do robotyki LEGO w firmie RoboFun od roku 2010. Projektuje roboty używane w programach STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) dla dzieci i młodzieży. Projektuje i konstruuje także „automatony” — mechanicznie, ruchome rzeźby, które reagują na interakcje z człowiekiem.
„Jeśli myślisz, że programowanie komputerów nie jest dla Ciebie, ponieważ jest związane z matematyką, koniecznie przeczytaj tę książkę. EJ Park w zwykłym, potocznym stylu wyjaśnia podstawy programowania na przykładach z codziennych sytuacji i pokazuje, jak zastosować te zasady do budowania wielu zabawnych projektów z LEGO MINDSTORMS. Park wyjaśnia programowanie, pokazując, że wszystko sprowadza się do opisywania i kontrolowania działania robotów, które mogą odbierać bodźce, poruszać się i reagować na świat fizyczny.”
— Tom Igoe, profesor nadzwyczajny sztuki, New York University, Tisch School of the Arts
„System LEGO EV3 to potężna i wszechstronna platforma do nauki robotyki i informatyki fizycznej. EJ Park w książce Poznajemy LEGO MINDSTORMS EV3 daje nam praktyczny przewodnik krok po kroku, który sprawia, że nauka sterowania silnikami, używania czujników i programowania robotów jest prosta. Bez względu na to, czy jesteś uczniem, nauczycielem, hobbystą, czy po prostu interesujesz się robotyką, autorka i pięć towarzyszących jej robotów — Auto Driver, Spy Rabbit, Mr. Turto, Big Belly Bot i Guapo — niespostrzeżenie zmienią Cię z nowicjusza w znawcę robotyki.”
— Jaymes Dec, nauczyciel techniki, Marymount School of New York i NYC Makery
„Poznajemy LEGO MINDSTORMS EV3 EJ Park to wyczerpujące wprowadzenie do nowego zestawu EV3. Od początkowego robota pojazdu do robota, który je i wydala, czytelnicy wszystkich poziomów umiejętności znajdą coś nowego i ekscytującego, aby pobudzić swoją wyobraźnię.”
— Dustyn Roberts, autorka książki Wpraw to w ruch. Proste mechanizmy dla wynalazców, majsterkowiczów i artystów

Promise
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-754-1159-1

Tytuł oryginalny: Exploring LEGO Mindstorms EV3: Tools and Techniques for Building and Programming Robots

Liczba stron: 406

Format: 17.0x23.0

Cena detaliczna: 69,30 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...