Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pozwól się oswoić... Moje doświadczanie inności

Marta Gackowska

Pozwól się oswoić... Moje doświadczanie inności

26,36

 

Czym jest Inność?

Kim jest Inny?

Z czym wiąże się spotkanie Innego?

Publikacja Pozwól się oswoić… Moje doświadczanie inności jest swego rodzaju refleksją nad początkami pracy terapeutycznej – pracy, w której najważniejszym jest spotkanie Innego. Zawarte w książce badania oraz analiza zagadnienia obcowania z Innością, oparte na własnym doświadczeniu spisanym w formie pamiętnika, wkraczają w obszar budowania własnej osobowości, budowania siebie jako terapeuty, przewodnika, człowieka.
Kształtowanie siebie jako terapeuty, szczególnie na początku ścieżki zawodowej, wymaga wielu poświęceń, wyrzeczeń, uczy pokory. Niech ta książka dodaje otuchy i wiary, że moc w słabości się doskonali, a nieustanne trwanie w namyśle i refleksji prowadzi do pełnego rozwoju, spełnienia, satysfakcji i wdzięczności.

Marta Gackowska – pedagog specjalny i terapeuta pedagogiczny. Już jako studentka zaczęła pracę w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku. Doświadczenie zdobywała, współpracując z wieloma placówkami w Gdańsku i okolicach (przedszkola ogólne i terapeutyczne, szkoły integracyjne, placówki opiekuńcze, poradnia psychologiczno-pedagogiczna, fundacje wspierające rozwój dziecka), nieustannie podnosząc kwalifikacje zawodowe i uzupełniając je o kolejne obszary. Kilkunastoletni staż pracy terapeutycznej przełożył się na umiejętność budowania wartościowej i efektywnej relacji zarówno z podopiecznym, jak i opiekunem, stąd także zamiłowanie do wsparcia rodzica poprzez konsultacje pedagogiczne/wychowawcze oraz realizację programu Szkoły dla Rodziców.

Bookplan.pl
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-965-5050-7

Liczba stron: 86

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 36,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...