Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Prawda i iluzja

Jennifer Sommersby

Prawda i iluzja

7.1

(43 ocen) wspólnie z

28,65

 

Vérité: klucz do dobra znajdziesz w prawdzie. Genevieve Flannery pracuje wraz z matką w cyrku. Pewnego dnia Delia Flannery ginie podczas wykonywania sztuczki na obręczy. Okoliczności jej wypadku są dosyć tajemnicze, gdyż wykonywała ten numer wielokrotnie, bez najmniejszych problemów. Dziewczyna, próbując rozszyfrować tę zagadkę, powoli odkrywa rodzinne sekrety. Jej matka przez całe życie widziała duchy, rozmawiała z nimi. Wśród nich pojawiał się również prześladujący ją demon Etemmu. Delia potrafiła także przywrócić życie usychającym roślinom.
Genevieve jest również wyjątkowa - potrafi leczyć dotykiem nawet bardzo poważne urazy i ciężkie choroby. Do tej pory jednak nigdy nie widziała żadnego ducha…
W czasie odkrywania sekretów, które matka starannie ukrywała, dziewczyna poznaje tajemnicę rodów, wywodzących się ze starożytnej Mezopotamii, którym powierzono trzy magiczne księgi Avrakedavra. Każdy z tych tomów dotyczy innego aspektu egzystencji – życia, śmierci i pamięci. Okazuje się, że Delia bardzo głęboko ukryła tom, nad którym sprawowała pieczę, by jeden z potomków pradawnych rodów nie zdołał zdobyć wszystkich trzech ksiąg. Zgromadzenie ich w jego rękach mogłoby mieć katastrofalne znaczenie dla świata. Delia oddała życie, żeby się tak nie stało.
Teraz z kolei zagrożone jest życie Genevieve. By się uratować, musi odnaleźć i zniszczyć wszystkie trzy księgi. Pomagają jej w tym przyjaciele, gotowi zrobić dla niej wszystko…
To uniwersalna historia o znaczeniu przyjaźni, lojalności oraz o walce z własną słabością.
To pełna ekspresji, ekscytująca i przykuwająca uwagę książka, która przypadnie do gustu fanom literatury dla młodych dorosłych.
prettybooks.co.uk
Sommersby łączy dramaturgię, nastoletnie zauroczenie, starożytną wiedzę i niebezpieczną magię z urzekającą scenerią cyrku w klimatycznej, z rozmachem napisanej opowieści.
fantasticfiction.com
Choć w kulisach jest tłoczno, Delia – albo mama (mogę ją nazywać i tak, i tak, ale publicznie wybieram to pierwsze) - robi szpagat, żeby się rozciągnąć. Burzę rudych włosów zwinęła w kok. Porusza ustami, rozmawiając bezgłośnie ze swoimi „przyjaciółmi”, których żadne z nas nie może dostrzec. Twierdzi, że przynoszą jej szczęście. Dorastałam, słysząc opowieści o tych „przyjaciołach” – Alicii i pradziadku Udishu – choć teraz wydają się bardziej jak wzięte z bajek braci Grimm. Ale jeśli Alicia i Udish ją uspokajają i dają jej siły do występu, to jestem za.
W końcu cyrkowcy to przesądny ludek.
Dotykam jej ramienia, a ona urywa w połowie zdania, spogląda na mnie z uśmiechem. Mruży oczy; cyrkonie przyklejone do jej policzków migoczą. Prostuje się jak gazela, stawiając jedną smukłą nogę za drugą. Wcielenie gracji.
Na kufrze nieopodal leży bukiet w celofanie. Zrywam mały, więdnący kwiatek i podaję go mamie.
- Proszę.
Jennifer Sommersby tworzy także książki dla dorosłych czytelników - pod pseudonimem Eliza Gordon.
Studiowała filologię angielską, politologię i kryminologię na Uniwersytecie Stanowym w Waszyngtonie.
Jest pełnoetatową mamą czwórki dzieci, a pierwsze projekty tworzyła w różnych okolicznościach - w samochodzie, nocami, w ulubionej kawiarni. Lubi pisać, gdy jest cicho i spokojnie. Obsesyjnie kupuje książki, a żeby odreagować frustrację i stres chodzi na siłownię. Jej ulubionym pisarzem jest J. R. R. Tolkien.

Prószyński Media
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-08-28

ISBN: 978-83-812-3350-7

Liczba stron: 376

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...