Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Prawda i mądrość Przewodnik po teologii Benedykta XVI

Jerzy Szymik

Prawda i mądrość Przewodnik po teologii Benedykta XVI

9.0

(1 ocena) wspólnie z

69,00

 

Jak myśli geniusz?

Ksiądz Jerzy Szymik, autor słynnej trzytomowej Theologia benedicta, oprowadza czytelników po labiryncie myśli „Mozarta teologii”, jak nazywa Benedykta XVI. Pokazuje, jak misternie w jego osobie i dziele splatają się nitki erudycji, intelektu, analityczności i precyzji. Ratzinger jest przy tym przede wszystkim kapłanem ufającym Opatrzności, dzięki czemu bije od niego wewnętrzny pokój.

Ta książka to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po teologii Benedykta XVI. Skorzystają z niego zarówno ci, którzy nie zetknęli się wcześniej z pismami Papieża seniora, jak i ci, którzy dobrze znają jego twórczość i chcą się nią zachwycić na nowo.

Jerzy Szymik (ur. 1953) – kapłan archidiecezji katowickiej, poeta, profesor nauk teologicznych, autor ponad 60 książek naukowych, poetyckich i eseistycznych. W latach 2004–2014 był członkiem watykańskiej Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Pracował w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, obecnie współtworzy Katedrę Teologii Dogmatycznej i Duchowości WTL UŚ. Otrzymał liczne nagrody, m.in. srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP (2006), „Medal KEN” Ministerstwa Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania (2013), nagrodę „Feniks” (2016) oraz tytuł „Książka Roku” Komitetu Nauk Teologicznych PAN w dziedzinie nauk teologicznych za trylogię Theologia benedicta (2017), a także ogólnopolską „Nagrodę Literacką im. Franciszka Karpińskiego” Civitas Christiana (2017).

WAM
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-277-1634-7

Liczba stron: 384

Cena detaliczna: 69,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...